Степанов допустив затримку поставки китайської вакцини Sinovac

Відео
Поділитися
Степанов допустив затримку поставки китайської вакцини Sinovac © МОЗ України/facebook
Постачальник повинен поставити Україні 700 тисяч доз вакцини протягом 30 днів після реєстрації препарату.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив про високу ймовірність зриву термінів поставок в Україну вакцини від коронавіруса виробництва китайської компанії Sinovac Life Sciences.

За словами міністра, згідно з контрактом, поставки мали початися 6 березня, але вчасно вони, швидше за все, не відбудеться.

«Згідно з контрактом, ми очікуємо поставку перших 700 тисяч доз протягом 30 календарних днів після реєстрації вакцини. Вакцину було зареєстровано 6 лютого в Китаї, тобто 6 березня вони повинні поставити в Україну», - розповів Степанов в ефірі телеканалу «Україна 24» у вівторок, 2 березня.

«Я дав доручення, щоб ситуацію з'ясували в контрагента, але мені щось підказує, що може бути перенесення термінів», - додав він.

Степанов також не виключив, що будуть затримки і з поставками вакцин від Pfizer і Astra Zeneca, які Україна має отримати в рамках міжнародної програми взаємодопомоги COVAX.

«Подивіться, що відбувається в Європі: та ж AstraZeneca переносить терміни, Pfizer переносить терміни», - зазначив очільник МОЗ.

24 лютого в Україні розпочалася вакцинація від коронавірусу препаратом Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, котра виробляється в Індії). Першими щеплять медиків, військових в зоні операції Об'єднаних сил і співробітників інтернатів.

За перші п'ять днів вакцинації щеплення від коронавірусу зробили 3 141 людині. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаль, до кінця року вакцинуватися зможуть всі бажаючі.

Минулого тижня до України привезли 500 тисяч доз вакцини Covishield, ще 8 млн наша країна розраховує отримати в рамках європейської програми COVAX і 1,9 млн - купити в китайського виробника Sinovac Biotech.

Редакція ZN.UA впевнена: будь-яка доступна вакцина з доведеною ефективністю, дозволена для екстреного використання в світі і Україні, значно підвищує шанси не захворіти COVID-19 у важкій формі, тому вакцинуватися потрібно. Але, як і до будь-якого процесу, до вакцинації потрібно підходити розумно. Детальніше про прогнози і ризики вакцинації читайте в статті Алли Котляр  «Золота гора» від МОЗ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі