Згідно з оперативною інформацією, наданою лабораторними центрами України, останнім часом було зареєстровано п'ять випадків завезеної малярії. Всі п'ять інцидентів сталися з громадянами України - працівниками морських суден, які курсували до країн Африки. Один випадок з летальним результатом. Про це повідомляє Центр громадського здоров'я МОЗ України.
На початку травня в Одесі малярію підтвердили у 43-річного чоловіка, який протягом останніх п'яти місяців був капітаном морського судна, що курсував в Анголі.
Ще один випадок малярії став летальним - помер 31-річний чоловік з Одеської області, який останні шість місяців працював кухарем на борту морського судна в країнах Африки (Сенегал, Кот-д'Івуар, Конго). За запитом Лабораторного центру МОЗ на водному транспорті стало відомо, що на тому ж судні перебували шестеро моряків - громадян України, і всі одночасно повернулися в Україну. Малярія була виявлена у двох з них, постраждалі госпіталізовані в лікувальні установи в Херсоні та Миколаєві. Також в кінці квітня в Херсоні був зареєстрований випадок завезеної тропічної малярії у чоловіка 35 років, який працював старшим помічником капітана на теплоході для перевезення контейнерів з Грузії до країн Африки (Бенін, Камерун, Заїр, Намібія, Нігерія) і Азії (Шрі Ланка, Сінгапур).
У всіх випадках захворювання хіміопрофілактика проти малярії під час зазначених рейсів не проводилася.
Центр громадського здоров'я направив запит в Лабораторний центр МОЗ на водному транспорті про наявність на борту морських суден препаратів проти малярії для всіх членів екіпажу і можливості їх отримання за схемою під час перебування в ендемічних з малярії країнах.
Малярія - захворювання, що загрожує життю людини і що передається через укуси комарів. Малярія піддається профілактиці і лікуванню. Для профілактики захворювання потрібно приймати протималярійні препарати або хіміопрофілактику. Передача малярії відбувається в 87 країнах світу, в основному це країни Африки, Азії, Південної та Північної Америки. В Україні всі зареєстровані випадки захворювань - завезені.
Симптоми малярії з'являються через 10-15 днів після укусу інфікованого комара. Перші симптоми - лихоманка, головний біль - можуть проявлятися слабо, що утруднює виявлення малярії.
Лікування необхідно розпочати протягом перших 24 годин після прояву симптомів, інакше малярія може розвинутися в серйозне захворювання і закінчитися смертю.
Раніше Центр громадського здоров'я МОЗ України повідомляв про реєстрацію двох випадків малярії в Закарпатській області. Малярією захворіла дитина у віці 22 місяців і її мати, які в кінці січня повернулися з Республіки Конго.