Найбільша кількість вакансій в українських міністерствах – в Міністерстві культури та інформаційної політики. Це саме те міністерство яке в березні могло потрапити під скорочення чи злиття. Станом на січень-травень 2024 року, вакантними залишається 33,8% посад, що у кількісному вираженні – 107 посадовців. Статистику по наявності спеціалістів міністерств опублікувало Міністерство фінансів України.
Навпаки, найменше не зайнятих посад в Міністерстві енергетики. там не вистачає тільки 9 співробітників, що складає 2,8% від всього складу міністерства. Неукомплектованим менше ніж на 10% є такі міністерські підрозділи:
- секретаріат КМУ – 9,2%;
- Мінагрополітики – 9,2%;
- Мінмолоді і спорту – 7,4%;
- Мінекономіки – 6,7%;
- Мінрозвитку – 6,1%;
- Міністерство охорони здоровя – 5,3%;
- Міністерство захисту довкілля – 5%.
Де в українських міністерствах найбільше вакансій?
Окрім лідера незаповнених вакансій – Міністерство культури – є і інші міністерства, куди не дуже охоче наймаються на роботу службовці:
- Мінстратегпром – 19,8% вакансій;
- Мінцифра – 15,7%.
В більшості міністерств кількість не заповнених вакансій складає 10-12% від загальної чисельності.
У лютому 2024 року опубліковані статки топ-чиновників України за даними декларацій. Лідером серед міністрів та віцепрем'єрів був тепер вже ексміністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський. Він мав дохід за два роки у розмірі 51,8 млн грн. Міністр задекларував 36,6 млн грн доходів за 2021 рік і 15,2 млн грн доходів за 2022 рік.