Стала відома кандидатура на посаду головного санітарного лікаря України

Поділитися
Стала відома кандидатура на посаду головного санітарного лікаря України СЕС з її лабораторіями більше відновлюватися не буде © АиФ-Украина
Незважаючи на те, що повернення СЕС не планується, посада головного санлікаря буде відновлена.

Незважаючи на те, що Кабінет міністрів України не планує повертати СЕС, посаду головного санітарного лікаря України буде відновлено. Його обов'язком, в першу чергу, буде координація питань, пов'язаних з епідеміологічними та токсичними погрозами.

Про це в ефірі програми "Свобода слова" сказав заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"Щодо того, хто повинен приймати рішення і які рішення, коли міністр перебуває в обсервації, хочу сказати що в свій час, коли є загроза виникнення епідемії, більшість питань лягає на все ж на головного державного санітарного лікаря в країні. Ця посада була в свій час ліквідована, зараз її буде рішенням уряду відновлено... І, я думаю, система буде працювати чітко і якісно",- сказав Ляшко.

Раніше на брифінгу Ляшко уточнив для журналістів, що СЕС відновлюватися не будуть, а з'явиться спеціальна система реагування.

"Ми збираємося відновлювати не санітарно-епідеміологічну службу, ми збираємося відновлювати систему готовності до реагування, в тому числі епідеміологічної безпеки, радіологічної безпеки та безпеки, пов'язаної з токсикологічним характером. Я думаю, це буде комплексний підхід", - сказав Ляшко.

Як стало відомо ZN.UA з джерела в ОПУ, на вчорашньому засіданні у президента саме Віктор Ляшко і був визначений як той заступник, який буде призначений головним санлікарем країни, і задекларовані завдання буде виконувати саме він.

Віктор Ляшко має серйозний досвід роботи в системі Держсанепідслужби України та інших профільних організаціях.

Нижче середнього - такий рівень готовності нашої країни до боротьби з епідеміями небезпечних інфекційних хвороб. Це оцінка укладачів рейтингу Global Health Security Index, які помістили Україну на 94-е місце в списку 195 країн світу за даними 2019 року. Але до кінця 2019-го в Китаї спалахнула епідемія невідомого досі людству вірусу, і всі країни почали наводити свої протиепідемічні інститути в підвищену бойову готовність. Україна не може похвалитися таким.

Детальніше про виклики, які постали в Україні у зв'язку з ліквідацією необхідних служб під виглядом боротьби з корупцією, читайте у матеріалі Ольги Дмитричевої "Санітарний контроль" у "Дзеркалі тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі