США закликають Україну прискорити вакцинацію від коронавірусу

Поділитися
США закликають Україну прискорити вакцинацію від коронавірусу © https://kyivcity.gov.ua/
Щоденно в Україні ушпиталюють близько шести тисяч хворих, 500-700 людей помирають. Понад 93% тих, хто потрапляє до лікарень, не щеплені жодною дозою.

Сполучені Штати закликають Україну прискорити темпи вакцинації від коронавірусу на тлі зростання захворюваності та госпіталізацій. Старший радник програми імунізації Центру з контролю та профілактики захворювань у США (CDC) в Україні Умід Шарапов назвав ситуацію, що склалася, «епідемією серед невакцинованих людей».

«В Україні спостерігається різке підвищення захворюваності на COVID-19, щодня близько шести тисяч людей ушпиталюють з COVID, 93% з них – не вакциновані. Це епідемія серед невакцинованих людей. Щодня від 500 до 700 людей помирає від COVID-19», - нагадав Шарапов на брифінгу 4 листопада.

Тому представники Офісу CDC та посольства США в Україні виступають із підтримкою програми вакцинації і за прискорення її темпів. Шарапов наголосив: дуже важливо і потрібно вакцинуватися від ковіду якнайшвидше, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Треба продовжувати використовувати й інші методи захисту, які затверджено МОЗ. Це носіння масок, миття рук, дотримання фізичної дистанції. І найголовніше, ми хотіли б усіх закликати: будь ласка, вакцинуйтеся самі та допоможіть своїм близьким вакцинуватися від COVID-19, особливо це стосується людей похилого віку», - додав він.

Він нагадав, що ефективність вакцинації у запобіганні тяжкому перебігу захворювання доведена багатьма науковими дослідженнями. Крім того, це найкращий шанс для України відновитись після такої важкої пандемії.

За його словами, вичерпну інформацію щодо вакцинації можна знайти на сайтах Всесвітньої організації охорони здоров'я, ЮНІСЕФ та Міністерства охорони здоров'я України.

Шарапов також звернув увагу на необхідність вакцинуватися тим, хто вже перехворів на коронавірус. Перенесений ковід не забезпечує стійкий імунітет, існує ризик повторного зараження, у якому хвороба має тяжчий перебіг.

«Всесвітня організація охорони здоров'я та CDC рекомендують вакцинуватися навіть тим, хто перехворів, скажімо, три чи чотири місяці тому. Нещодавні дослідження показують, що ефективність та сила імунітету після вакцинації набагато сильніша і краща, ніж після перенесеного захворювання», - пояснив він.

Заважають вакцинації і дезінформація та фейки, що розганяються мережею. «Потрібна сильна стратегія боротьби з виявленням таких вкидань. Але найголовніше – це поширення правдивої якісної підтвердженої науково-обґрунтованої інформації фахівцями», - вважає він.

Зазначимо, вакциновані люди уп'ятеро рідше інфікуються і мають більш ніж удесятеро нижчий ризик шпиталізації з COVID-19, ніж нещеплені.

Захворюваність на COVID-19 у Європі наближається до рекордних показників: зараз за добу виявляють близько 250 тисяч випадків інфікування та понад 3,5 тисячі смертей. Зростання захворюваності спостерігається упродовж кількох останніх тижнів на тлі недостатньої вакцинації та послаблення карантину в деяких країнах.

Тим часом в Україні 57% дорослих громадян не бояться захворіти на ковід, 43% – не готові вакцинуватися, свідчить опитування «Рейтингу». У дослідженні ЮНІСЕФ готовність громадян вакцинуватись вище – за певних умов зробити щеплення готові 42%.

Страх перед хворобою, досвід близьких, поради лікарів та міфи про щеплення – все це може впливати на рішення людини вакцинуватися. Водночас вимога роботодавця чи навчального закладу є мотиватором лише для 14% опитаних.

Україна – третя після США і Росії за кількістю смертей від ковіду на добу. Влада вчергове провалила підготовку до нової хвилі. Перед новим міністром охорони здоров'я Віктором Ляшком, щодо ковіду, по суті, стояло тільки три завдання – організувати і провести вакцинальну кампанію; підготувати медсистему до нової хвилі; розробити ефективні карантинні заходи та способи контролю над ними. Як він із ними впорався?Читайте у статті Алли Котляр «Велика госпіталізація»: чому так багато українців помирає від коронавірусу».

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі