Чому невакциновані українці досі сумніваються у вакцинації: ЮНІСЕФ дізнався відповіді

Інфографіка
Поділитися
Українці часто недооцінюють ризики. 

Чому дехто з невакцинованих українців досі сумнівається у тому, чи робити щеплення від COVID-19? Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) у своєму дослідженні виявив, що серед основних причин — недооцінка ризиків COVID-19,  міфи про щеплення та небажання повторно вакцинуватися, якщо в цьому буде необхідність. 

Серед тих, хто ще не вакцинувався і не бажає цього робити, виявило дослідження, більшість не довіряють вакцинам, та вважають, що вакцинація несе більше ризиків, аніж сам COVID-19 та не хочуть переживати реакцію на вакцини.  

Майже чверть вважають, що мають медичні протипоказання до вакцинації від COVID-19, хоч насправді абсолютні протипоказання можуть мати менше одного відсотка людей, наголошують у ЮНІСЕФ.

Ті, хто не хочуть вакцинуватись, не вважають пандемію серйозною загрозою чи COVID-19 такою хворобою, від якої потрібно щепитися взагалі”, - йдеться в дослідженні.

Важливою у процесі вакцинації є роль сімейного лікаря, кажуть у Дитячому фонді ООН. 

Так, з тих, хто ще не вакцинувався, 77% дослухались би до поради лікаря вакцинуватись. 

Понад половина з тих, хто не хоче вакцинуватись, не довірилися б пораді лікаря з цього приводу, 48% не обговорювали питання щеплення з медиком, а 6% – лікар не рекомендував щепитись. 

Також дослідження ЮНІСЕФ показало, що 42 українців, які досі не вакцинувалися від COVID-19, готові пройти курс щеплення

Дослідження проведене у вересні-жовтні 2021 року до запровадження “червоних зон” серед 2 006 людей старше 18 років в усіх регіонах України, за винятком АР Крим і непідконтрольних урядові територій Донецької та Луганської областей. Вибірка репрезентує доросле населення України.

Раніше американські вчені розповіли, що імунітет від вакцин стійкіший, ніж після зараження COVID-19. Підсумок роботи Центру з контролю та профілактики захворювань: Враховуючи те, що відомо та невідомо про імунітет, людям, зараженим вірусом, все одно слід пройти вакцинацію.

Однак Україна – третя після США і Росії за кількістю смертей від ковіду на добу. Влада черговий раз провалила підготовку до нової хвилі. Перед Віктором Ляшком, призначеним на посаду міністра охорони здоров'я України 20 травня нинішнього року, щодо ковіду, по суті, стояло тільки три завдання – організувати і провести вакцинальну кампанію; підготувати медсистему до нової хвилі; розробити ефективні карантинні заходи та способи контролю над ними. Як він із ними впорався?Читайте у статті Алли Котляр «Велика госпіталізація»: чому так багато українців помирає від коронавірусу».

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі