США та Україна планують побудувати малий модульний реактор

Поділитися
США та Україна планують побудувати малий модульний реактор © МАГАТЕ
Поки РФ намагається нищити нашу інфраструктуру, Україна планує побудову інноваційної енергетичної системи.

США та Україна планують побудувати малий модульний реактор (ММР). Про це повідомила посол України у Вашингтоні Оксана Маркарова.

«Поки російські варвари ведуть несправедливу війну проти нас і намагаються нищити нашу цивільну інфраструктуру, Україна не тільки працює над захистом та швидким ремонтом/заміною знищеного, але й вже зараз планує побудову інноваційної енергетичної системи», - заявила Маркарова.

За її словами, в межах 27-ї Кліматичної конференції ООН (СОР27) спеціальний представник президента США з питань клімату Джон Керрі та міністр енергетики України Герман Галущенко повідомили про започаткування пілотного проекту з будівництва в Україні малого модульного реактора (ММР).

Зазначається, що партнерами-учасниками проекту стануть міжнародний консорціум Аргонської національної лабораторії, НАЕК «Енергоатом», РНБО України та Державний науково-технічний центр ядерної та радіаційної безпеки. Крім того, до проекту приєднаються приватні компанії Clark Seed, Doosan Enerbility, FuelCell Energy, IHI Corporation, JGC Corporation, NuScale Power, Samsung C&T та Starfire Energy.

Також Керрі заявив про започаткування нової ініціативи «Проект Фенікс», що спрямована на прискорення переведення вугільних електростанцій у Центральній та Східній Європі на ММР.

Малі модульні реактори (ММР) - це сучасні ядерні реактори потужністю до 300 МВт на енергоблок, що становить приблизно одну третину від генеруючої потужності традиційних ядерних енергетичних реакторів.  ММР є меншими за розмірами та потужністю, ніж звичайні реактори, які встановлюються на АЕС. Перевага таких реакторів у тому, що вони можуть бути встановлені у важкодоступних місцях, де неможливо побудувати великі атомні станції.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі