Сполучені Штати Америки не будуть визнавати рішення російського Верховного суду про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу як екстремістської організації, заявив представник Держдепартаменту США Марк Тонер.
"США не визнають легітимність рішення Верховного Суду РФ заборонити орган самоврядування кримських татар - Меджліс. Ми відкидаємо характеристику Меджлісу як "екстремістської" організації, і засуджуємо припинення роботи цього демократичного інституту", - сказав Тонер, передє DW.
Тонер також підкреслив що пов'язані з анексією санкції стосовно Москви залишаться в силі, поки РФ не поверне контроль над півостровом Україні.
Також Держдеп закликав Росію негайно припинити практику арештів і політично мотивованих переслідувань кримських татар та обмеження їх прав та свобод.
Раніше повідомлялося, що ВС РФ відхилив апеляцію на рішення про заборону Меджлісу кримськотатарського народу.
Президент Порошенко назвав рішення Верховного суду РФ про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу проявом ксенофобії.
Нагадаємо, 13 квітня так званий "прокурор" Криму Наталія Поклонська винесла припис про призупинення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу. Це рішення практично повністю заблокувало роботу представницького органу кримських татар. Кількома днями пізніше, 18 квітня, Мін'юст РФ також оголосив Меджліс "екстремістською організацією".
У зв'язку з цією ситуацією, Верховна Рада звернулася до ООН та міжнародних організацій, аби дати діям російської влади відповідну оцінку. Спікер Ради Андрій Парубій назвав факт заборони "проявом російського фашизму".
Європарламент проголосував у Страсбурзі в рамках дебатів про стан демократії і прав людини в світі за резолюцію про становище кримських татар в Криму. Європарламент вимагає негайної відміни рішення про заборону Меджлісу. У документі також передбачена ймовірність розширення санкцій проти Росії за порушення прав кримських татар.