У Державному бюро розслідувань повідомили, що справу щодо авіатрощі літака Ан-26 у вересні 2020 року під Чугуєвом, в якій загинуло 26 людей, передали до суду.
Пресслужба ДБР на своєму Телеграм-каналі повідомляє, що туди надійшли обвинувачувальні акти щодо:
- колишнього командувача Повітряних сил ЗСУ Сергія Дроздова,
- колишнього начальника Харківського національного університету Повітряних сил імені Кожедуба Олександра Туринського,
- колишнього командира військової частини А4104 В'ячеслава Глазунова,
- двох заступників Глазунова,
- колишнього керівника польотів.
У ДБР зазначають, що під час відпрацювання вищезгадані особи продемонстрували недбале ставлення до військової служби в умовах особливого періоду, порушення правил польотів, підготовки до них та правил експлуатації літальних апаратів. Все це й стало причиною авіатрощі та смерті людей.
"У результаті, під час проведення навчальних польотів на авіаційному аеродромі військової частини А4104 кількість курсантів на літаку Ан-26Ш перевищувала установлену норму. Після виконання не передбачених для літака вказаного типу льотних вправ, на підльоті до посадкової смуги повітряне судно втратило висоту, зіткнулося з землею та спалахнуло", - йдеться в повідомленні бюро.
Фігурантам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 15 років.
Нагадаємо, 25 вересня 2020 року військово-транспортний літак АН-26 розбився під Чугуєвом, загинули 26 осіб. Відразу після катастрофи в лікарню доставили двох курсантів, які вижили. Однак, постраждалого в критичному стані врятувати не вдалося. Вижив після катастрофи лише курсант В'ячеслав Злочевський.
У ході розслідування з'ясувалося, що трагедія сталася внаслідок порушення правил польотів та підготовки до них військовими особами, а також невжиття вищим керівництвом Повітряних Сил заходів щодо підтримання належного рівня військової дисципліни, запобігання правопорушенням серед особового складу, збереження життя і здоров'я особового складу та запобігання авіаційним подіям нанесена безповоротна шкода боєздатності та боєготовності ЗСУ та інші тяжкі наслідки в умовах особливого періоду.