Справи сотень побитих під час Майдану журналістів залишаються не розслідуваними – НСЖУ

Поділитися
Справи сотень побитих під час Майдану журналістів залишаються не розслідуваними – НСЖУ За часів Майдану було зафіксовано понад 200 випадків нападів на журналістів © facebook.com/azad.safarov
Найчастіше від протиправних дій "беркутівців" і тітушок потерпали працівники ЗМІ у Києві, Харкові, Черкасах, Дніпрі, Запоріжжі, Одесі та Криму.

Кілька сотень випадків побиття журналістів за часів Євромайдану залишаються не розслідуваними, винуватці не притягнуті до кримінальної відповідальності, повідомляє Національна спілка журналістів України (НСЖУ).

Загалом у період з листопада 2013 року по лютий 2014 року зафіксований 271 випадок побиття журналістів.

"Показові справи, якими звітувала Генпрокуратура та Адміністрація Президента, розсипаються, а свідчення постраждалих журналістів ігноруються. Маємо ганебні вироки причетному до вбивства В'ячеслава Веремія Крисіну (так званому "тітушці" Юрію Крисіну – ред.), виправдання міліціонерів, що жорстоко побили черкаського фотокора Ігоря Єфімова та нові обіцянки про пріоритетність майданівських "справ честі"", - зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко.

НСЖУ

У НСЖУ наголосили на тому, що рік тому було підготовлено спеціальний звіт "Жертви безкарності", присвячений журналістам, які постраждали на Майдані та у регіонах під час виконання професійного обов'язку. Проте на четвертиу річницю Революції гідності справи жодного із понад 20 журналістів, чиї детальні історії були оприлюднені у звіті, не зрушили з мертвої точки.

За даними аналітичного звіту НСЖУ, найбільша кількість противоправних дій стосовно журналістів за часів Революції гідності фіксувалась у Києві, Харкові, Черкасах, Дніпрі, Запоріжжі, Одесі та Криму. Крім того, за цей самий період зафіксовано 14 нападів на редакції медіа, дев'ять арештів та затримань, 31 випадок погроз працівникам медіа фізичною розправою.

Як повідомлялося раніше, під час Євромайдану в Харкові міліціонери жорстоко побили журналістів СТБ. Того дня журналістка Марія Малевська й оператор Олександр Бринза робили сюжет про мітинг активістів Євромайдану біля стін Академії внутрішніх військ.

"За хлопцями з СТБ погналися тітушки, а потім "Беркут. Сашка били вже на землі, тітушки й "Беркут". Машу бив "Беркут". Вони ламали камеру, спочатку в її руках кийками, потім на землі - ногами", - згадує, події 19 лютого 2014 року в Харкові екс-генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія.

За фактом того, що сталося, прокуратура відкрила низку кримінальних проваджень. У них були десятки очевидців, безліч доказів. Проте винні не покарані й досі. Виявилося, що силовики не саджають своїх.

Детальніше про гальмування правоохоронцями розслідування справ про побиття журналістів за часів Євромайдану читайте у матеріалі Влада Абрамова "Пов'язані однією кров'ю" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі