Колишнього співробітника спецпідрозділу "Беркут" Олександра Маринченка, якого звинувачують у розстрілах активістів під час Революції Гідності, випустили із СІЗО, передає hromadske із посиланням на адвоката Олександра Горошинського. Тепер Маринченко цілодобово перебуватиме під домашнім арештом.
Маринченка та ще чотирьох колишніх беркутівців – Олега Янішевського, Павла Аброськіна, Сергія Зінченка та Сергія Тамтуру – обвинувачують у вбивстві 48 та поранені 80 учасників Революції Гідності на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року.
Того дня беркутівці в центрі Києва розстрілювали з автоматів Калашникова беззбройних людей. Вранці 20 лютого були вбиті 47 Героїв Небесної Сотні, щонайменше п'ятеро дістали смертельні поранення.
У жовтні Тамтурі змінили цілодобовий домашній арешт на нічний. Сергій Зінченко, Павло Аброськін та Олег Янішевський мають перебувати в СІЗО ДО 22 грудня.
Як повідомляв колишній голова управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, у справах про злочини проти учасників Євромайдану українські суди винесли 48 вироків. При цьому лише дев'ять із них стосуються реального позбавлення волі.
У січні слідство зібрало всі документи, необхідні для оголошення підозри причетним до розстрілів людей у Києві під час Революції Гідності 2014 року. За словами ексгенерального прокурора України Юрія Луценка, підозрювані знищили більшу частину документів.
У грудні минулого року Юрій Луценко анонсував завершення на початку 2019 року чотирирічного розслідування розстрілів на Майдані, результати якого будуть представлені громадськості.
Нині у справах про злочини проти Євромайдану повідомлено про підозру понад 440 особам, обвинувальні акти щодо 288 скеровані до суду.