Лікарка і волонтерка Юлія Кузьменко, яку підозрюють у вбивстві журналіста Павла Шеремета, подала в суд на Минситерство внутрішніх справ, що значиться в реєстрі судових справ. Третіми особами у судовому спорі Кузьменко вказала главу МВС Арсена Авакова і телеканал "Україна".
Підозрювана подала позов щодо захисту честі, гідності та ділової репутації. Суддею у справі призначено Сергія Вовка, який також відправив Юлію Кузьменко під арешт.
Захисниця Кузьменко в даній справі Вікторія Дейнека пояснила в коментарі "Главкому", що позов подали через висловлювання Авакова 13 грудня в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера". Глава МВС заявив про те, що Юлія Кузьменко нібито відмовилася давати свідчення в рамках справи Шеремета. За словами Дейнеки, ця інформація неправдива.
Адвокат заявила про те, що відмову її підзахисної повинні були зафіксувати в протоколі допиту, однак "такого протоколу допиту немає, бо допиту не було". Дейнека додала, що допит Кузьменко відбувся вже після того, як програма вийшла в ефір.
Зазначимо, що ще один фігурант справи Шеремета Андрій Антоненко також подав позов про захист честі та гідності проти президента України Володимира Зеленського, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, генпрокурора Руслана Рябошапки і першого замглави Нацполіції Євгена Ковалая.
Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року унаслідок підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли він виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.
У лютому 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков казав, що слідство встановило людей, які могли бути причетні до вбивства Шеремета, а також можливих свідків злочину.
12 грудня 2019 року керівництво поліції повідомило, що у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка та військового медика Яну Дугарь. У справі також фігурує подружжя добровольців Владислав та Інна Грищенки. Поліція вважає, що вони можуть володіти інформацією про вбивство Шеремета. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників назвати не змогли.
13 грудня Печерський суд відправив Дугарь під цілодобовий домашній арешт, а Антоненка та Кузьменко взяв під варту на 60 діб без права внесення застави.
Колеги Шеремета з "Української правди" піддали сумніву озвучену поліцією версію щодо мотивів вбивства.
Детальніше читайте в матеріалі DT.UA "Що відомо про вбивство Павла Шеремета".