Командування Спеціальних операцій ЗСУ направило до Печерського суду Києва клопотання про пом'якшення запобіжного заходу Андрію Антоненку, якого підозрюють у вбивстві журналіста Павла Шеремета, повідомив у Facebook речник ССО Олексій Никифров. У ССО просять замінити Антоненку утримання під вартою на домашній арешт.
"На загальних зборах керівного складу Сил спеціальних операцій за участю командирів усіх військових частин було ухвалено рішення клопотати перед Печерським райсудом про пом'якшення запобіжного заходу Антоненку, а саме про домашній арешт для нього. Відповідний документ передано судді через адвокатів і долучено до справи", - йдеться у повідомленні.
Никифоров зазначив, що суду також надали характеристику Антоненка, під якою підписався командир військової частини, де служив підозрюваний.
"За дні, що минули з моменту взяття Антоненка під варту, жодного запиту від органів слідства до Командування не надходило. У складі ССО Андрій Антоненко не обіймав посади, які передбачають виконання бойових завдань в зоні проведення АТО/ООС. Перебування сержанта Антоненка в зоні проведення АТО/ООС пов'язано із його діяльністю як музиканта, в складі групи внутрішньої комунікації ЗСУ тощо", - додав Никифоров.
Він зазначив, що командування ССО готове сприяти слідству та розраховує на об'єктивне та неупереджене розслідування справи.
Раніше повідомлялося, що адвокати фігурантів справи про вбивство Павла Шеремета отримали матеріали слідства. Стороні захисту передали лише ту частину матеріалів, розголошення яких не суперечить закону.
Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.
12 грудня 2019 року керівництво Нацполіції повідомило, що у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка і військового медика Яну Дугарь. У справі також фігурує подружжя добровольців Владислав та Інна Грищенки. Поліція вважає, що вони можуть володіти інформацією про вбивство Шеремета. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників у поліції назвати не змогли.
13 грудня Печерський суд відправив Дугарь під цілодобовий домашній арешт, а Кузьменко та Антоненка заарештував на 60 діб без права внесення застави. Запобіжний захід підозрюваним обирав суддя Сергій Вовк, який у 2012 році відправив за ґрати Юрія Луценка.
Колеги Шеремета з "Української правди" піддали сумніву озвучену поліцією версію щодо мотивів вбивства.
Детальніше про версію слідства читайте в матеріалі DT.UA "Що відомо про вбивство Павла Шеремета".