Справу про "податкові майданчики" Клименка скерували до суду через рік після завершення розслідування

Поділитися
Справу про Матіос, Аваков, Луценко і Купранець попозували із томам кримінальної справи про "податківців на вертольотах" © МВС України
Екс-податківцям інкримінують завдання державі понад 100 млрд гривень збитків.

Матеріали кримінального провадження про "податкові майданчики" Олександра Клименка, екс-міністра доходів і зборів в уряді Миколи Азарова, і обвинувальні акти щодо 52 екс-податківців скеровано до суду. Про це повідомили генпрокурор Юрій Луценко, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, головний військовий прокурор Анатолій Матіос і начальник Департаменту захисту економіки Національної поліції Ігор Купранець повідомили на спільному брифінгу в середу, 13 березня.

За версією слідства, 52 високопоставлених екс-податківця завдали державі збитків на суму 104 млрд гривень.

У прес-службі МВС зазначили, що досудове слідство тривало дев'ять місяців і 18 днів, в ньому були задіяні 500 співробітників поліції та військової прокуратури, які зібрали 1209 томів докази. За цей час відбулося 4 тисячі судових засідань, суди винесли 2 тисячі рішень.

У рамках справи було арештовано майно підозрюваних вартістю 700 млн гривень, у тому числі 10 будинків, 20 квартир, 20 земельних ділянок, 19 нежитлових приміщень, 1000 вагонів і 40 автомобілів. Використання цього майно принелос до бюджету за минулий рік 639 млн гривень, повідомив генпрокурор Юрій Луценко.

Справа слухатиметься в Печерському районному суді Києва. Обвинувачені вже уклали договори з 92 адвокатами.

Нагадаємо, 24 травня минулого року були затримані 23 колишніх посадових осіб Міністерства доходів і зборів у рамках кримінального провадження про так звані "податкові майданчики". За даними слідства, злочинна група Клименка завдала державі збитків на суму 104 мільярди гривень. Поліція також провела 454 обшуки в різних регіонах України.

У рамках справи про підозру повідомили 52 фігурантам, 25 з яких знаходяться у розшуку.

Девять людей були взяті під варту, 18 – звільнені під заставу, загальна сума якої склала 74 мільйони гривень. Двоє підозрюваних уклали угоду зі слідством і відшкодували 26 мільйонів гривень збитків.

14 червня Олександр Клименко отримав повідомлення про підозру.

У березні 2018 року військова прокуратура завершила досудове слідство у справі про "податкові майданчика" Клименко.

У рамках кримінального провадження було арештовано майно вартістю 6,9 млрд гривень і 5 мільйонів доларів на рахунках, а також вилучено 4,4 млн доларів, 9,8 млн гривень, 7200 євро готівкових коштів.

Членів групи Клименка підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 225, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України.

Докладніше читайте в статті Оксани Денисової "Антикорупційна піар-акція" в тижневику Дзеркало тижня. Україна.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі