Справа генерала Назарова потребує неупередженого розслідування - Лапутіна

Поділитися
Справа генерала Назарова потребує неупередженого розслідування - Лапутіна
Міністр у справах ветеранів вважає, що такі справи не повинні розглядати цивільні суди.

Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна вважає, що справа генерала Віктора Назарова, якого визнали в недбалих діях, які спричинили загибель 49 військовослужбовців влітку 2014 року, потребує окремого, неупередженого розслідування. Таку думку Лапутіна висловила в інтерв'ю "Радіо Свобода".

За словами Лапутіної, в тих умовах, в яких тоді опинилася Україна, рішення не мали на перших етапах скоординованого порядку, тому такими справами, як справа генерала Назарова, не повинні займатися цивільні суди.

"Кожен конкретний крок конкретної посадової особи - це крок в конкретних умовах. Ті умови, які складалися, були настільки непередбачуваними, так би мовити, в ситуації невизначеності, відсутності відповідної комунікації між родами військ... в ситуації, коли стійке управління закінчилося. там ще міністром оборони був громадянин Росії... І ось це все створило певний хаос, коли люди виявилися на посадах безпосередньо в АТО, прийняття їх рішень вимагає окремого розслідування, яке повинно бути в першу чергу неупередженим", - повідомила Лапутіна.

27 березня 2017 року Павлоградський суд визнав екс-начальника штабу АТО генерала Віктора Назарова винним у службовій недбалості та засудив до семи років позбавлення волі в рамках справи про знищення бойовиками "ЛНР" літака Іл-76 Збройних сил України з українськими десантниками в червні 2014 року.

За версією слідства, Назаров достеменно знав про розташування на аеродромі Луганська груп бойовиків з переносними зенітно-ракетними комплексами і усвідомлював пов'язані з цим ризики, але не вжив жодних заходів.

Звинувачення наполягало, що через халатність Назарова загинули 49 військовослужбовців, а державі було завдано збитків на суму понад 28,7 мільйонів гривень.

Назаров не визнав своєї провини, заявивши, що запобігання та протидія терористичним актам входить в компетенцію СБУ, а не Міноборони.

У грудні 2020 року Верховний суд призупинив виконання вироку, приступивши до розгляду касаційної скарги.

На захист генерала виступили американські дипломати і військові.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі