Американські військові і дипломати заступилися за генерала Назарова

Поділитися
Американські військові і дипломати заступилися за генерала Назарова У США вважають, що цивільні суди не повинні судити бойових командирів © Радіо Свобода
Відставні генерали і посли закликали українську владу розглянути питання на найвищому рівні з урахуванням західних практик.

Колишні посли і відставні американські військові звернулися до влади України у зв'язку з вироком, винесеним генералу Віктору Назарову у справі Іл-76, що російські бойовики збили над Луганським аеропортом в 2014 році, передає «Європейська правда».

Укладачі відкритого листа, опублікованого в Atlantic Council, констатували, що залучення цивільних суддів і прокурорів до оцінки дій армійських командирів на полі бою підриває національну безпеку України.

«Ні США, ні інші західні країни, які надають Україні військову допомогу, не дозволили б поводитися зі своїми командирами так, як з генералом Назаровим. У той час як Росія продовжує війну в Донбасі, Україна повинна заохочувати бойовий дух і ініціативу військовослужбовців. Судове переслідування генерала Назарова має зворотний ефект», - йдеться в заяві.

Її підписали колишній командувач силами НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав, генерали Веслі Кларк і Бен Ходжес, колишні посли США в Україні Джон Гербст, Вільям Тейлор, Роман Попадюк і Стівен Пайфер, а також колишній посол США в Росії й ексзаступник генерального секретаря НАТО Александр Вершбоу.

«Україна не повинна карати командирів за прийняття складних рішень в умовах великої невизначеності і в складних обставинах... Засудження Україною генерала Назарова і криміналізація рішень бойового командира в цивільному суді може порадувати лише Росію», - підкреслили дипломати і генерали.

Укладачі заяви пропонують Офісу президента, Верховній Раді, Верховному суду та Раді національної безпеки і оборони розглянути це питання на найвищому рівні з урахуванням практик держав блоку НАТО, приєднатися до якого прагнути Україна.

Експерти вважають, що в подальшому оцінювати рішення бойових офіцерів повинні військові суди і журі присяжних, що складаються з військовослужбовців з досвідом участі у військових операціях.

27 березня 2017 року Павлоградський суд визнав ексначальника штабу АТО генерала Віктора Назарова винним у службовій недбалості та засудив до семи років позбавлення волі в рамках справи про знищення бойовиками "ЛНР" літака Іл-76 Збройних сил України з українськими десантниками в червні 2014 року.

За версією слідства, Назаров достеменно знав про розташування на аеродромі Луганська груп бойовиків з переносними зенітно-ракетними комплексами і усвідомлював пов'язані з цим ризики, але не вжив жодних заходів.

Обвинувачення наполягало, що через недбалість Назарова загинули 49 військовослужбовців, а державі було завдано збитків на суму понад 28,7 мільйонів гривень.

Назаров не визнав своєї провини, заявивши, що запобігання та протидія терористичним актам належить до компетенції СБУ, а не Міноборони.

У грудні 2020 року Верховний суд призупинив виконання вироку, приступивши до розгляду касаційної скарги.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі