Співробітників митниці перевірятимуть на детекторі брехні

Поділитися
Співробітників митниці перевірятимуть на детекторі брехні Фото: сайт телеканалу Будинок
У відомстві борються з корупцією.

Співробітників митниці України перевірятимуть на детекторі брехні.

Відомство створить власну службу детекторного контролю, заявив в ефірі телеканалу "Дім" глава Державної митної служби Павло Рябікін.

Загальна чисельність працівників митної служби країни становить зараз близько 12 тисяч осіб. Зараз відбувається переатестація і переклад на нову систему контрактної роботи, яка і передбачає, в тому числі перевірку на детекторі.

"У центральному апараті переведено близько 500 осіб. Я думаю, що за тиждень-два почнеться тестування і переклад в нову структуру на контрактній основі працівників регіональних підрозділів. Ми плануємо, що цей процес закінчиться до середини квітня", - повідав він.

У Держмитслужбі також готують меморандум про співпрацю з Національним антикорупційним бюро.

"Ми знаходимося в стані підготовки меморандуму з НАБУ, яке входить в процес детекторного контролю працівників митної служби й протягом року дає нам методологічну допомогу... вже через рік ми повинні створити власну службу детекторного контролю", - розповів глава Держмитслужби.

Раніше новий глава Держмитслужби Павло Рябікін заявив, що формує керівництво на рівні регіональних митниць, і найближчим часом очікуються кадрові зміни, заявив прем'єр Денис Шмигаль.

"Ми плануємо на митниці й надалі проводити реформи. Там йде складний процес трансформації. За минулий рік змінилося 4 керівники. Зараз новий керівник митниці формує керівництво на рівні регіональних митниць, думаю, що незабаром ви побачите перші кадрові зміни", - анонсував Шмигаль.

Кабмін на засіданні 24 березня погодив оновлення 25 старих і будівництво 10 нових пунктів пропуску до 2023 року. На ці цілі буде виділено 9,8 млрд грн. Частина грошей спрямують з держбюджету, решта - кредит від уряду Польщі, повідомляє пресслужба Мінфіну.

На проєкт направлять 9,8 млрд грн: 4,5 млрд грн на дії з будівництва, реконструкції та капремонту; 5,3 млрд грн - на установку систем відеоконтролю, зважування та сканування. У цьому році на митниці направлять 613 млн грн.

Раніше ZN.UA писало, що щорічно державний бюджет України втрачає, принаймні, 450 мільярдів гривень через корупційні схеми. Цифра вражає сама по собі, але якщо до неї додати ще 500 мільярдів гривень потенційних інвестицій, які наша країна не отримує через все тих же схем, то отримаємо ще один державний бюджет. Тобто ми могли б спокійно подвоїти наші витрати на оборону, охорону здоров'я, освіту та соціальне забезпечення, якби наша боротьба з корупцією була ефективною.

Навіть при відсутності грошей інвесторів сума в 450 мільярдів гривень корупційних втрат, на яку вийшли експерти під час обговорення масштабів корупції в Україні, гідна того, щоб у антикорупційному порядку денному в державі приділяли максимум уваги. Якби нам вдалося побороти хоча б частину схем, ВВП України, протягом наступних п'яти років зріс би на 200% і були сусідами ні з Кувейтом, а з Ізраїлем у світових рейтингах. Ми не втрачали б 15% економічного зростання щороку, чи не постачали б нашій робочою силою всіх західних сусідів і набагато простіше вирішували б масу політичних проблем, адже в багатій країні хочеться і жити, і працювати.

Детальніше про проблему в матеріалі Юлії Самаєвої "Корупційний калькулятор".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі