Після смерті мера Харкова Геннадія Кернеса його дружина Оксана Гайсинська та пасинок Радіон Гайсинський стали власниками нерухомості та землі у центрі Харкова, загальна вартість якої становить близько 1,3 млрд гривень. Про це йдеться в розслідуванні журналістів Bihus.Info під назвою "Королівство Харків".
Там сказано, що Кернес почав переписувати свої володіння на дружину ще у 2019 - до того, як захворів на ковід, ускладнення якого й стали причинами смерті мера Харкова. Проте стан його здоров'я суттєво погіршувався ще з 2018 року, тому він, ймовірно, вже тоді готувався до закінчення свого строку, повідомляє активіст Харківського антикорупційного центру Дмитро Булах.
Більшу частину земельних ділянок та будівель, які Гайсинські отримали після смерті Кернеса, було виведено з комунальної власності в період його перебування на посаді мера. Схема стандартна, повідомляє Bihus.Info: місто продавало активи маловідомим компаніям з оточення Кернеса у розстрочку на п’ять років, через певний час їх перекидали на баланс інших приватних фірм, в яких нині і засвітилися Гайсинські. Саме таким чином пасинок Радіон отримав земельну ділянку на проспекті Незалежності під будівництво кав'ярні. Крім цього він є власником землі під ринками Центральний, Європа, Казка, Кінний, ХТЗ, ринком поблизу метро Індустріальна, низки дрібних торгівельних об'єктів в різних частинах Харкова, а також ринків Соллі та Термінал.
За даними ЗМІ, для привласнення двох останніх ринків навіть було використано силові методи. У 2016 році під приводом аварії комунальні служби перекопали площу перед ринком, встановили бетонні конструкції та закрили вхід на ринок.
Близькі Кернеса також отримали мільярдні контракти міста. Наприклад, Радіон Гайсинський є співвласником компанії "Паркінг +" - саме вона є частим переможцем під час дорожніх тендерів, протягом останніх трьох років корпорація отримала від міста 3 млрд гривень. "Паркінг+" також контролює асфальтобетонний завод на околиці Харкова.
Оксана Гайсинська є однією з власників землі під фудкортом Казковий будиночок у парку Горького, всередині якого кав’ярні, ресторани, розважальні зони. Також вона володіє землею під кав’ярнею у центральному парку Шевченка до 2046 року включно відповідно до рішення депутатів Харківської міськради.
Цивільна дружина Кернеса також є власницею землі під будівлею і самою будівлею на вулиці Скрипника. Саме там раніше був регіональний осередок "Партії Регіонів", а згодом регіональний блок партії самого мера "Успішний Харків".
Гайсинська також володіє землею та історичними будівлями у центрі Харкова під «торгівельні центри».
Геннадій Кернес помер 16 грудня 2020 року від ускладнень, викликаних коронавірусною хворобою .
31 січня 2020 року Полтавська апеляційний суд задовольнив апеляційні скарги на винесене в серпні 2018 рішення суду першої інстанції у справі щодо Кернеса, Блинника і Сміцького і направив справу на новий розгляд до Київського районного суду Полтави.
29 січня 2021 року суд вирішив не закривати справу стосовно Кернеса у зв'язку з його смертю і продовжити розгляд, оскільки на цьому наполягали родичі обвинуваченого і захист.