Соціологи дослідили рівень задоволеності життям українців

Поділитися
Соціологи дослідили рівень задоволеності життям українців © depositphotos/zurijeta
Як з'ясувалося, цей рівень має регіональні особливості, вікові та майнові

Українці в цілому оцінюють життя дещо гірше, ніж до широкомасштабної війни, але катастрофічного знецінення не відбулось. Крім того, під час соціологічного дослідження Центру Разумкова, з'ясувалися регіональні та інші особливості задоволеності життям.

“Рівень задоволеності громадян України життям зростав протягом останнього десятиліття перед початком повномасштабної війни і у 2017 та 2022 роках був вищим порівняно з 2011 роком", - зазначається в дослідженні. Оцінку соціологи просили надати респондентам за шкалою від 1 до 10, де “1” означає, що респондент абсолютно не задоволений, а “10” – абсолютно задоволений своїм життям. У січні 2024 року було незначне зменшення показника, порівняно з 2022 роком. В цілому з початку широкомасштабної війни показник коливається на рівні середньої задоволеності – 4,7…4,9 бала.

У західному регіоні показник задоволеності є найвищим – 5,6 бала. В інших – суттєво менший – 4,5…4,8 бала. 

На рівень задоволеності і оптимістичність впливає вік:

  • 5,7 балів – це оцінка тих, хто має вік до 30 років;
  • 4,4 балів – так оцінюють ті, кому 60 і 60+ років.

Найнижча задоволеність – 3,9 бала – серед тих, кому не вистачає грошей на їжу. Майже максимум - 5,9 бала – у тих, хто живе з достатнім рівнем забезпеченості.

Методологія дослідження

Результати соціологічного опитування, що проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 21 по 27 березня 2024 року в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Опитування проводилося методом face-to-face.

Опитування проводилося за стратифікованою багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на заключному етапі (коли здійснювався відбір респондентів за статево-віковими квотами). Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення).

Опитано 2020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Раніше, група німецьких вчених вирішила знайти відповідь на питання вікових особливостей задоволеності життям. Вчені з'ясували, що задоволеність життям стрімко скорочується у віці 9-16 років, а потім зростає до 70 років, після чого знову скорочується до 96 років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі