Соціологи дізнались, що допомагає українцям «тримати стрій» під час війни

Інфографіка
Поділитися
Соціологи дізнались, що допомагає українцям «тримати стрій» під час війни © Василь Артюшенко, ZN.UA
Переважна більшість опитаних за десять років бачать Україну процвітаючою країною у складі ЄС.

Більшість українців, попри триваючу повномасштабну війну, вірять у щасливе майбутнє України як члена європейської спільноти, свідчить опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Опитаним пропонувалося обрати, з яким із двох сценаріїв майбутнього України – оптимістичним чи песимістичним – вони згодні в більшій мірі.

За десять років 88% опитаних бачать Україну процвітаючою країною у складі ЄС. З них 63% респондентів повністю поділяють такий погляд, ще 26% скоріше погоджуються. Натомість 5% респондентів вважають, що за десять років Україна буде спустошеною країною з відтоком людей.

КМІС

Незалежно від віку та мови, кількість оптимістів серед опитаних значно превалює над кількістю песимістів.

Також фактично у всіх регіонах країни абсолютна більшість з надією бачать майбутнє України: від 90% опитаних мешканців західних регіонів до 76% респондентів на сході, де тривають активні бойові дії. На півдні, де також точаться важків бої, в успіх України у майбутньому вірять 89% респондентів (при лише 7% песимістів).

Респондентів, які оптимістично бачать майбутнє України, додатково запитували чи готові вони терпіти матеріальні труднощі протягом трьох-п'яти років для омріяного результату. 96% респондентів-оптимістів готові.

КМІС

«В українців є сформований позитивний образ майбутнього України. І що важливо, що ця мрія більшості – успішна Україна у сім’ї європейських народів – вважається цілком досяжною і вартою трагічних «інвестицій» сьогодення. Сьогоднішня стійкість – на фронті та у цивільному житті – трансформується у винагороду для себе та нащадків у майбутньому. Це допомагає «тримати стрій» та методично рухатися до реалізації мрії», - пояснює заступник директора КМІС Антон Грушецький.

Єврокомісія та лідери Євросоюзу швидко провели аналіз заявки України на членство в ЄС та опитувальника на статус кандидата. Наразі критично важливо не втратити цей темп роботи. Для цього Україна має отримати стратегічну ясність щодо подальших кроків після виконання рекомендацій Єврокомісії. Потрібна зрозуміла для обох сторін дорожня карта. Що зі свого боку пропонує Київ?

Читайте в статті віцепрем'єр-міністерки з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної «Україна на шляху до ЄС: де ми є і куди рухаємося далі».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі