У суді заявили, що звинувачення НАБУ є не досить обґрунтованим, і не стали заарештовувати одного із співробітників ДТЕК.
За словами адвоката, цей чоловік готовий до співпраці з співробітниками правоохоронних органів і буде допомагати слідству.
Раніше повідомлялося про те, що Спеціалізована актикоррупционная прокуратура оскаржила в порядку апеляції запобіжного заходу двом колишнім членам НКРЭКУ Володимиру Євдокимову і Тарасу Ревенко, підозрюваним у справі "Роттердам+".
8 серпня Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосила про підозру шести колишнім топ-чиновникам по "справі Роттердам+". Генеральному директорові "ДТЕК Східенерго" Борису Лісовому і гендиректору "ДТЕК Мережі" Івану Гелюху повідомили про підозру 14 серпня.
19 липня детективи НАБУ приходили з обшуками в центральний офіс інвесткомпанії ICU у Києві. Обшук проводився в рамках розслідування "справи Роттердам+".
Солом'янський суд заарештував екс-членів НКРЭКУ Володимира Євдокимова і Тараса Ревенко з альтернативою внесення близько 2 млн гривень застави, хоча САП наполягала на значно більшій сумі застави.
НКРЭКУ початку застосування нового порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни на електроенергію, на підставі якої встановлюються тарифи для промислових споживачів, навесні 2016 року. Порядок визначає ціну вугілля за формулою "вартість в порту Роттердам + вартість доставки в Україну".
За інформацією DT.UA, ще в 2014 році Порошенко, Коломойський, Григоришин і Суркіс прийшли до думки – ДТЕК Ахметова "йде на розбирання". План був затверджений, але вже в 2015 п'ятий президент України почав ухилятися і коливатися, партнери захвилювалися.
У той же час НКРЭКУ заявила про те, що терміново треба перейти до вільного ціноутворення на монопольному ринку електроенергії. Так зародився "Роттердам+", за версією слідства НАБУ, - перша половина угоди між Петром Порошенком і Рінатом Ахметовим.
За тією ж версією, другою половиною угоди стала покупка компанією ICU в інтересах Порошенко і з великим дисконтом облігацій компанії ДТЕК. Проводив операцію топ-менеджер ICU Пасенюк, якому належить 45% акцій компанії. Після введення "Роттердам+" акції ДТЕК, яка перебувала на межі банкрутства, подорожчали на 60% і були успішно продані.
Докладніше читайте в статті Юлії Самаевой ""Роттердам"-хрест Порошенка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".