Соціологи розповіли, як українці ставляться до Дня перемоги та Дня пам'яті та примирення

Поділитися
Соціологи розповіли, як українці ставляться до Дня перемоги та Дня пам'яті та примирення
Громадяни також зазначили, що для них означає Міжнародний жіночий день та Міжнародний день солідарності трудящих.

Думки про те, що з нагоди закінчення Другої світової війни слід відзначати День пам'яті та примирення 8 травня, притримуються 17% громадян, йдеться у результатах опитування Київського міжнародного інституту соціології. Ще 44% українців вважають, що відзначати варто День перемоги 9 травня. При цьому 34% респондентів зазначили, що в Україні слід відзначати обидва свята.

Відповідаючи про те, чим є свято 9 травня у 75 річницю перемоги над фашистською Німеччиною, 72% українців зазначили, що для них це свято має велике особисте значення. Не має великого значення 9 травня для 18% громадян. Для 8% опитаних - це взагалі не свято.

При цьому 81% громадян вказали, що 9 травня має бути державним святом. Протилежної думки притримуються 15% громадян.

Із заявою директора Інституту національної пам'яті Антона Дробовича про те, що під час Другої світової війни українці були змушені воювати за чужі інтереси погоджуються 23% громадян. Протилежної думки притримуються 62% українців.

День пам'яті та примирення 8 травня для 48% опитаних - свято, яке має символізм, значимий для них особисто. Для 5% громадян - це пережиток минулого. Ще 23% зазначили, що 8 травня - це звичайний день, а для 13% українців - це просто додатковий вихідний.

День перемоги над нацизмом 9 травня для 78% українців - це свято, яке має символізм, значимий для них особисто. Для 8% - це свято є пережитком минулого. Для 5% - це звичайний день, для 6% - це просто ще один вихідний день.

При цьому Міжнародний жіночий день 8 березня святом, яке має символізм, назвали 68% громадян. Пережитком минулого його назвали 8% українців, звичайним днем - 6%, а просто додатковим вихідним - 16% громадян.

Для 46% опитаних свято, яке має символізм - це День міжнародної солідарності трудящих 1 травня. Для 18% - це пережиток минулого. Ще 12% громадян зазначили, що 1 травня - звичайний день, а для 22% опитаних - це просто ще один вихідний.

КМІС

Читайте також: День Перемоги: Поліція відкрила чотири кримінальні провадження

Опитування провели з 14 по 17 травня методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Дослідження провели серед українців від 18 років, окрім тих, хто проживає на тимчасово окупованій території Криму та Донбасу. Під час опитування проведено 2000 інтерв'ю. Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,2% для показників близьких до 50%, 2,1% - для показників близьких до 25%, 1,4% - для показників близьких до 10%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі