Складний період з коронавірусом триватиме до квітня - Степанов

Поділитися
Складний період з коронавірусом триватиме до квітня - Степанов
Ситуацію в Україні глава МОЗ назвав "дуже складною".

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що складний період з коронавірусом триватиме до квітня.

"Ми будемо досить складно проходити цей період, ми вважаємо, що до квітня. І зараз йдеться не про те, чи в змозі ми його пройти легко - немає, будемо проходити його складно", - сказав він в ефірі "Україна 24" в середу.

"Наше завдання, щоб кількість цих втрат було мінімальним. У нас дійсно дуже складна ситуація", - підкреслив Степанов.

За його словами, на ранок середи в лікарнях було 28,5 тис. Хворих Covid-2019, що більш ніж в чотири рази перевищує цей показник у вересні. Міністр також зазначив, що максимальна кількість ліжок, яке може бути відведено під таких хворих - 83 тис.

"Зрозуміло, що крім суто лікувального процесу, є ще процес епідеміологічний: яким чином зупинити саме зростання. Мова вже не йде про те, щоб його зменшити", - додав Степанов.

Він також спрогнозував, що Україна, в кращому випадку, отримає перші поставки вакцини від Covid-19 в кінці першого кварталу 2021 року.

Нагадаємо, 11 листопада Кабінет міністрів ввів в Україні так званий карантин вихідного дня.

В межах "карантину вихідного дня" кафе, ресторани, бари та інші заклади громадського харчування не можуть приймати відвідувачів. Дозволено працювати тільки "на винос". Крім того, в зазначений період заборонено роботу ТРЦ і інших розважальних центрів. Заборонено роботу спортзалів і фітнес-центрів.

Заклади культури також не працюватимуть в межах "карантину вихідного дня". Винятком стануть лише суб'єкти господарювання, які займаються кіновиробництвом. Заборонено роботу суб'єктам господарської діяльності та побутового обслуговування.

Працювати у вихідні зможуть закладу торгівлі, 60% площі яких займають продуктові магазини. Також будуть працювати аптеки і магазини з ветеринарними препаратами.

Заборона на роботу не буде діяти для автозаправок, але у них закриють зони харчування. Також уряд дозволив працювати закладам, які надають фінансові або ремонтні послуги. Також дозволена діяльність з інкасації та перевезення валютних цінностей. Чи зможуть працювати оператори поштового зв'язку.

Як і прогнозували експерти, з настанням осені ситуація з захворюваністю коронавірусів почала погіршуватися. У багатьох областях України лікарні перевантажені ковіднимі пацієнтами, в Івано-Франківську під ковідарій готують корпус пологового будинку. МОЗ почало підготовку тимчасових госпіталів для хворих коронавірусів.

Чому українці ігнорують заходи безпеки, не дивлячись на вже очевидні небезпеки в зв'язку з пандемією коронавируса; як впливають на нас карантинні обмеження і як вести себе в умовах тривалої невизначеності - про це редактор розділу «Соціум» Алла Котляр розмовляла з завкафедрою психіатрії, психотерапії та медичної психології НМАПО ім. Шупика, доктором медичних наук, професором Галиною Пилягіною «Невизначеність, Covid-19 і здоровий глузд » в ZN.UA.

Також про те, чому Україна програє в боротьбі з коронавірусом і їй не допоможе карантин «вихідного дня» читайте в статті Юлії Самаєвої "Анархія - мати епідемії".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі