Складні часи: що потрібно знати про Реєстр волонтерів

Поділитися
Він існує з 2014 року.

Волонтери cтали потужною силою, яка з перших днів військового вторгнення Росії, допомагає і військовим, і цивільним.

Експерти «Юридичної сотні» пояснили, що таке Реєстр волонтерів та чи обов’язкова реєстрація в ньому. 

Реєстр волонтерів — це база, що містить дані про волонтерів, які допомагають захисникам та постраждалим від війни ще з 2014 року. Реєстр веде Державна податкова служба.

Реєстр необхідний для тих волонтерів, які збирають кошти на благодійність на свої особисті картки. Згідно з Податковим кодексом суми коштів, які збирає волонтер, не будуть включатися до його щорічного оподатковуваного доходу. Важливо, щоб кошти, які отримує волонтер, були зібраними на спеціальний рахунок або карту, а також, щоб витрати на благодійність були документально підтвердженими.

Реєстрація не є обов’язковою, основна її мета — вберегти волонтера від несправедливих звинувачень і мінімізувати ризики в питаннях оподаткування.

16 листопада Верховна Рада ухвалила закон № 8076 про внесення змін до Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» щодо вдосконалення порядку включення благодійників-фізичних осіб до Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ.

Документ передбачає можливість ще й електронного подання документів для включення до Реєстру волонтерів. До цього існувала тільки письмова можливість. Для включення до Реєстру волонтерів фізична особа-благодійник подає до податкової заяву встановленого зразка, а також оригінал та копію документа, що засвідчує:

  • реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків;
  • сторінки паспорта у формі книжечки / зворотного боку паспорта у формі картки, до якої внесені дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру;
  • сторінки паспорта у формі книжечки, до якої внесена відмітка про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта або паспорта у формі картки, у якому проставлене слово "відмова";
  • довідки (довідку) про відкриття/закриття рахунку фізичною особою за формою N 4-РВ.

Документи можуть бути подані особисто, поштою або через уповноважену особу. А нові зміни до закону дозволяють подавати заяву ще й електронно.

При поданні заяви та документів фізична особа-благодійник пред'являє паспорт, а при поданні документів поштою надає його копію. Іноземці та особи без громадянства додатково пред'являють документ, що підтверджує законність перебування на території України.

В країні діють норми стосовно соціального захисту волонтерів. Нагадаємо, які виплати передбачені волонтерам і їх рідним у випадку загибелі або поранення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі