Неможливість провести місцеві вибори 2020 року у 18 прифронтових громадах Донецької та Луганської областей була пов'язана з безпековими питаннями, а не з можливою корупцією у військово-цивільних адміністраціях, заявив голова Донецької ОДА Павло Кириленко на сьомому «Донбас Медіа Форумі» у Києві.
Кириленко каже, що перш ніж надати висновки Центральній виборчій комісії щодо неможливості виборів у низці громад Донецької області, проводилася робота з усіма причетними органами безпеки.
«В основі висновку, який сформувало керівництво операції Об'єднаних сил, було не суб'єктивне бачення, а давалася інформація про кількість обстрілів, поранених, кількість жертв серед місцевих мешканців та військовослужбовців», - пояснює Кириленко.
Чиновник вважає, що скасування виборів у прифронтових громадах не може бути пов'язане з корупцією.
«Вважаю виключно маячнею, коли говорять про "корупцію у військово-цивільних адміністраціях на місцях, бо там вплив на бюджет". Вплив на бюджет так само точно контролюється, лише особистою відповідальністю керівника ВЦА, а не колективною безвідповідальністю [окремих депутатів], якщо можна так жорсткіше сказати», - пояснив він.
Водночас, за словами Кириленка, створення 10 ВЦА у прифронтовій зоні Донеччини сприяє більш оперативному ухваленню рішень.
Станом на 2021 рік 10 із 46 об'єднаних територіальних громад у Донецькій області та 8 із 26 у Луганській не мають власних органів місцевого самоврядування та керуються військово-цивільними адміністраціями. Близько семи років мешканці Луганщини та Донеччини також не обирають обласних рад. ВЦА, запроваджені у період військової нестабільності у 2015 році як тимчасовий захід, стали найпоширенішою практикою вирішення будь-яких адміністративних проблем у двох східних областях. Що не так із ВЦА, читайте у статті Юлії Абібок «Залізний кулак ВЦА. Що насправді влада намагається вирішити за рахунок військово-цивільних адміністрацій?»