Скасування результатів конкурсу в НАЗЯВО підриває довіру до Агентства – експерти

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Воно показало неспроможність моделі виборів і контролю за її об’єктивністю і прозорістю.

Національне агентство із забезпечення якості освіти, на яке покладалося стільки сподівань у справі реформування вищої освіти, знов буксує. 13 жовтня Касаційний адмінсуд у складі Верховного Суду за позовом Микити Андрєєва визнав протиправними і скасував результати виборів членів агентства та розпорядження уряду, яке  легітимізує склад НАЗЯВО.

НАЗЯВО за своєю суттю — це орган представницький, тобто до нього мали б бути обрані освітяни та науковці, які хочуть і можуть діяти на благо суспільних інтересів з метою забезпечення та підвищення якості вищої освіти, пишуть Світлана Благодєтєлєва-Вовк і Вадим Кончин, у статті «Війни в українській освіті: чотири сценарії».

«Питання лише у тому, як їх обрати. Як убезпечити результат виборів від впливу тих органів влади, які роками намагалися контролювати їхню об'єктивність і неупередженість», - пишуть автори.

Автори нагадують: саме тут криється причина початку чотирьох  «навколоназявних» війн 2015, 2016 та 2019-го років. Наслідки останньої помітні сьогодні у рішенні ВС України.

«Найнебезпечніше, що це рішення підриває довіру до НАЗЯВО, бо воно показало неспроможність моделі виборів і контролю за її об’єктивністю і прозорістю. Незалежно від того, хто це робити: реформатори чи їхні опоненти», - зазначають вони.

Попереду новий конкурс. І він здійснюватиметься аналогічно до попереднього, якщо не буде зроблена «робота над помилками», тобто не внесуть зміни у нормативні акти, що регулюють процедуру проведення конкурсу таким чином, щоб збалансувати та врахувати інтереси, зокрема, суспільні, та розблокувати дію проголошених принципів та цінностей.

Імовірно, що результати нового конкурсу не відрізнятимуться від результатів виборів 2018 року, тобто пройдуть на користь мережі представників провладних структур.

Таким чином, НАЗЯВО фактично продовжує залишатися залежним органом, що порушує стандарт 3.3. «Незалежність» із Стандартів і рекомендацій щодо забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти 2015 року.

Склад Агентства тепер нелигітимний. Чому так сталося? І що це рішення суду означатиме для вищої освіти України, яка і так не може похвалитися високою якістю? Читайте у матеріалі Світлани Благодєтєлєвої-Вовк та Вадима Кончина «Війни в українській освіті: чотири сценарії» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі