Законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації", розроблений Мін'юстом на чолі з Олександром Лавриновичем і зареєстрований у ВР за підписом екс-міністра, було підготовлено з порушенням процедур узгодження, пише ZN.UA.
У пояснювальній записці до проекту зазначено, що він узгоджений з громадськістю. Однак, як розповіла директор Українського форуму благодійників (УФБ) Ганна Гулевська-Черниш, всі звернення благодійників та їхні правки були отримані, але проігноровані Мін'юстом. Про це свідчить лист-відмова від 26 липня, підписаний заступником міністра Сєровим.
Крім того, у пояснювальній записці сказано, що до проекту закону Міністерством доходів і зборів України висловлено зауваження, які не були враховані. Однак з відповіді вищезгаданого міністерства на запит УФБ від 9 серпня 2013 року випливає, що висновок про погодження законопроекту не надавався.
"Тобто ми маємо справу або з підробкою документів, або зі свідомим обманом. Будемо звертатися до Генпрокуратури з вимогою перевірити діяльність Мін'юсту", - повідомив керівник Програми розвитку громадянського суспільства Українського незалежного центру політичних досліджень Максим Лациба.
Як вже писало ZN.UA, йдеться про скандальний законопроект, який, по суті, знищує благодійність в Україні. На думку експертів і представників громадськості, прийняття закону призведе до значного зменшення загальної кількості благодійних пожертв - кожну пожертву валютних цінностей, що перевищує 850 грн, буде необхідно реєструвати у нотаріуса.
Окрім того, буде заблоковано пожертви від нерезидентів - як приватні, так і у вигляді грантів, заборонено використовувати для благодійних цілей банківські платежі або інші види електронних комунікацій.
Документ також пропонує виключити норму про те, що благодійники мають право встановлювати сервітути (право обмеженого користування чужим майном) земельних ділянок чи іншого нерухомого майна на користь інших бенефіціарів тільки за умови їхнього використання для цілей благодійної діяльності. Таким чином, у законопроект, по суті, свідомо закладаються корупційні схеми для зловживань на базі благодійних організацій та фондів.
УФБ вже оприлюднив відкритий лист із закликом не включати до порядку денного ВР законопроект Кабміну України №3100. Підписати звернення можна тут.
Докладніше читайте у статті Алли Котляр "Як знищити доброчинність-2" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn
Читайте також:
Депутати не гребують матеріальною допомогою: з 425 осіб відмовилися лише 19