Ситуація під Бахмутом: росіяни стягли туди усю можливу артилерію, але є нюанс у боєприпасах – експерт

Поділитися
Ситуація під Бахмутом: росіяни стягли туди усю можливу артилерію, але є нюанс у боєприпасах – експерт © Міноборони Росії / Telegram
Для штурму Бахмута та Соледара ворог зосередив 12 дивізіонів ствольної та реактивної артилерії і це не враховуючи окремих вогневих батарей.

Російська окупаційна армія продовжує атакувати на напрямку Бахмут – Соледар. І туди росіяни стягли безпрецедентну кількість артилерії. Про це у своєму Facebook написав учасник спільноти «Інформаційний Спротив», військовий експерт Костянтин Машовець.

За його інформацією, росіяни зосередили там щонайменше 12 дивізіонів ствольної та реактивної артилерії. І це без урахування окремих вогневих батарей. 

«На озброєнні артилерійського угрупування військ противника, яке діє на цьому напрямку, є майже повний спектр артилерійського та мінометного озброєння. В тому числі 152-мм САУ 2С19М2 "Мста-С" з СОУ "Успєх-С"  та комплектом "Накидка", РСЗВ 9К57 "Ураган", 152-мм САУ 2С5 "Гіацинт-С", 240-мм СМ 2С4 "Тюльпан". З прибуттям у цей же район підрозділів 31-ї ОДШБр та 76-ї ДШД, тут також з'явились 2С9 та 2С9М 120-мм САМУ "Нона-С"», – написав Костянтин Машовець.

По суті, пояснює експерт, росіяни тут практикують так званий артилерійсько-піхотний наступ. То ж в разі суттєвого послаблення їхнього артилерійського угрупування (в силу різних можливих причин та обставин) знизиться й ефективність загальних наступальних дій.

«І тут є певний нюанс... Скажімо так, за даними наших союзників, угрупування російських військ в Україні десь приблизно з кінця листопада (як й передбачала значна кількість справжніх військових експертів) почало відчувати суттєву нестачу боєприпасів, – написав він. – У загальному вимірі норма витрати снарядів для російських військ в Україні знизилась до максимальної позначки інтенсивності стрільби в один снаряд на годину (це приблизно 22-24 снаряди на ствол на добу). Звісно, що вони їх вистрілюють не розтягуючи на всю добу, а протягом якогось зручного для себе більш-менш короткого часу, прагнучи масувати свій артилерійський вогонь».

За тими ж розрахунками, пише Машовець, російська артилерія при напруженні «всіх сил, можливостей та ресурсів» має можливість збільшити цю добову норму лише на п’яту частину. В таких умовах російське командування було вимушене концентрувати основну кількість тих боєприпасів виключно на важливих і пріоритетних для себе напрямках та ділянках. Саме це сьогодні відбувається в районі Бахмуту та Соледару.

Відтак, передбачив він, в таких умовах скоро у росіян може скластися драматична ситуація з боєприпасами, особливо на непріоритетних напрямках.

«Не думаю, що українське командування прогавить такого роду можливості», – натякає він на новий український контрнаступ.

Нагадаємо, Словаччина розглядає можливість розконсервувати свої старі оборонні потужності і відновити виробництво снарядів калібру 120 і 155 мм для підтримки України.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі