Зміна російської політики по відношенню до окупованих території України з "нас там немає" на "там наші люди" схожа на ситуацію перед Другою світовою і російсько-грузинською війнами; необхідно припинити заклики до агресора і потурання у відношенні дій Кремля, замість цього потрібно ввести нові санкції проти Росії, заявив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко під час засідання Ради Безпеки ООН по Україні, повідомляє "Укрінформ".
"Російська Федерація не може більше приховувати присутність своєї регулярної армії і найманців на Донбасі і свою керівну роль у збройному конфлікті. Саме тому вони вирішили перейти від своєї п'ятирічної мантри про "їх там немає" на реваншистське гасло "там наші громадяни". Ми все це чули перед Другою світовою війною, чули це перед війною в Грузії. Ми знаємо, куди ведуть такі гасла... Посилення міжнародного тиску на Кремль, включно з новими цільовими санкціями проти агресора, повинно бути нашим спільним завданням. Тільки так можна повернути Росію назад на шлях впровадження своїх зобов'язань за Мінськими угодами", – зазначив він.
Єльченко додав, що судячи з усього, своїм рішенням надавати російське громадянство на окупованих територіях України Кремль готується до нового витка агресії проти України, оскільки у попередніх конфліктах в історії такі дії призводили тільки до великої війни.
Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих територій Донецької і Луганської областей України. Відповідний указ опублікований на сайті Кремля. Для подачі заяви жителям окупованих територій потрібно звернутися в органи Міністерства внутрішніх справ Росії, подавши паспорт "ЛДНР", документ про зміну прізвища, імені та (або) по батькові; документ про наявність громадянства іноземної держави; свідоцтво про укладення (розірвання) шлюбу.
Раніше Держдума РФ спростила правила видачі російських паспортів українцям. У країні-агресора спрощення процедури отримання громадянства називають рішенням "питання біженців з України".