Рішення про видачу російських паспортів представники країн називають таким, що підриває суверенітет України.
"Перед початком засідання РБ ООН в Україні 5 членів Радбезу з країн Євросоюзу + Італія, Нідерланди і Швеція виступили зі спільною заявою: рішення Росії про видачу російських паспортів підриває суверенітет України і суперечить духу і букві Мінських домовленостей", - йдеться в повідомленні.
У Представництві України при ООН уточнили, що проти рішення РФ щодо паспортів в ОРДЛО виступили також Німеччина, Франція, Великобританія, Бельгія, Польща, Швеція, Італія і Нідерланди.
Країни ЄС в Раді Безпеки - Німеччина, Франція, Велика Британія, Бельгія, Польща, а також колишні члени - Швеція, Італія та Нідерланди: рішення Кремля про паспорти підриває суверенітет України; РФ має утриматися від дестабілізації Мінських домовленостей.
- UKR Mission to UN (@UKRinUN) 25 квітня 2019 р.
Спільна заява ⤵️ pic.twitter.com/5vypN22AL5
"Ми, члени Європейського Союзу повністю підтримуємо незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів", - зачитав заяву країн ЄС представник Франції.
Він назвав указ російського президента "підривом суверенітету України", а також кроком, що "суперечить цілям і духу" Мінських домовленостей.
"Обрання часу для цього рішення - одразу після президентських виборів в Україні, які продемонстрували міцну прихильність України до демократії і верховенства права - свідчить про спроби Росії і надалі дестабілізувати Україну і загострювати конфлікт", - йдеться в заяві.
У зв'язку з цим країни ЄС закликали Росію "утриматися від будь-яких таких дій, що ставлять під загрозу імплементацію Мінських домовленостей і перешкоджають повному відновленню контролю українського уряду над цими (окупованими - ред.) територіями".
Крім того, в заяві наголошується на необхідності негайного припинення Росією фінансової і військової підтримки сепаратистів. Мінські домовленості повинні бути виконані, перш за все в контексті тривалого і стійкого припинення вогню, відводу важкого озброєння і конструктивної участі в нормандському форматі та тристоронніх контактних групах, підкреслили представники країн ЄС.
"Ці порушення міжнародного законодавства викликають глобальне занепокоєння", - наголошується в документі.
Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих територій Донецької і Луганської областей України. Відповідний указ опублікований на сайті Кремля. Для подачі заяви жителям окупованих територій потрібно звернутися в органи Міністерства внутрішніх справ Росії, подавши паспорт "ЛДНР", документ про зміну прізвища, імені та (або) по батькові; документ про наявність громадянства іноземної держави; свідоцтво про укладення (розірвання) шлюбу.
Раніше Держдума РФ спростила правила видачі російських паспортів українцям. У країні-агресора спрощення процедури отримання громадянства називають рішенням "питання біженців з України".