"Ситуація зі свободою вираження в цілому погіршилася, природно, це відбилося і на медіа. Інструментом для "заспокоєння" незгодних голосів стала перереєстрація ЗМІ", - зазначив Марк Божаник.
Він додав також, що незгодні з окупаційною владою ЗМІ не змогли перереєструватися, як наприклад, кримськотатарські видання. При цьому, за словами представника моніторингової місії, видання, що не мають політичного забарвлення або підтримали офіційну політику, змогли залишитися в правовому полі.
Божаник також сказав, що винесення умовного вироку кримському журналістові Миколі Семені, де є заборона на публічну діяльність, є сигналом, який адресований всім незгодним кримчанам.
У Місії ООН з прав людини також відзначили, що за три роки російської окупації Криму ситуація з правами людини на півострові продовжує погіршуватися в усіх напрямках - громадянські, політичні, соціальні і культурні права.
Детальніше про роботу моніторингової місії ООН в Криму і Донбасі читайте в інтерв'ю Фіони Фрейзер і Марка Божаника в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".