"Протягом минулої доби на території 6 арсеналу зберігання боєприпасів і з початку поточної доби вибухів не зафіксовано. О 18 год. 30 хв. 22 жовтня 2018 керівником гасіння пожежі на арсеналі оголошено її локалізацію", - йдеться у повідомленні.
Упродовж минулої доби рятувальники ліквідували дві пожежі лісової підстилки поблизу арсеналу на загальній площі 0,25 га. Від пожежного потягу на гасіння подано 180 тонн води. Загалом до ліквідації наслідків пожежі та вибухів на арсеналі під Ічнею залучені 400 рятувальників та 104 одиниці техніки.
Роботи з розмінування завершені на 37 ділянках з 80, а 16-ти кілометрову зону забруднення зменшено до 10-ти кілометрової, від вибухонебезпечних предметів очищені 39 населених пунктів довкола складів.
За добу вилучено 1423 вибухонебезпечних предмета, опрацьовано сім повідомлень про виявлення боєприпасів, що не розірвалися. Загалом від початку проведення робіт вилучено понад 11 тисяч вибухонебезпечних предметів, опрацьовано 289 повідомлень.
Також від початку ліквідації НП на арсеналі проведено ремонт 122 будівель, постраждалих від вибухів боєприпасів, що зберігалися на ньому (за добу відремонтовано покрівлі та проведено скління вікон у 20 будинках). За даними чиновників, загалом внаслідок НП пошкоджено 226 будинків, чотири з них зруйновано вщент.
Як повідомлялося, 10 жовтня пожежу на території військового складу було ліквідовано в повному обсязі. Групи розмінування очистили від боєприпасів понад 70% адмінтериторії арсеналу.
9 жовтня надійшла інформація про пожежі та вибухи на території 6 арсеналу МОУ поблизу смт Дружба (Ічнянський район, Чернігівська область). Територія арсеналу - 682,6 га, з них технічна – 402 га. На ньому зберігалося кілька десятків тонн боєприпасів, вогонь охопив п'ять складів – 10% від техтериторії арсеналу.
У зоні ураження було закрито повітряний простір у радіусі 30 км, припинено рух залізничного та автомобільного транспорту. З потенційно небезпечних районів поблизу арсеналу евакуйовано понад 12 тисяч осіб, 63 з них знадобилася медична допомога.
Військовою прокуратурою Центрального регіону України відкрито кримінальне провадження ч. 3 статті 425 КК України (недбале ставлення військової службової особи до служби, що спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах особливого періоду, окрім військового положення). У МО України не виключають, що причиною НС могла стати диверсія.
Докладніше про вибухи арсеналів боєприпасів і наслідки для ЗСУ читайте в статті Юрія Бутусова "Катастрофа в Ічні: дурні не вчаться навіть на п'яти помилках" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".