"Виключати подальших розслідувань, затримань, арештів мене персонально я не буду, особливо, коли буде наближатися час до виборів", - заявив Ситник.
Він зазначив, що справа про розголошення таємниці досудового слідства "досить стара і валялася в Генпрокуратурі", але з початком нового політичного сезону можуть розпочатися "якісь рухи".
"Наскільки я знаю, там (в рішенні суду про доступ до інформації з телефону Седлецькою – ред.) мова йде не про прослуховування, а про отримання інформації щодо графіків з'єднання", - зауважив Ситник.
Він додав, що є сумніви щодо об'єктивності зазначеного рішення суду. Адже в подібних випадках повинен дотримуватися баланс між необхідністю прийняття рішення та дотриманням прав людини.
"Мені здається, коли приймаються процесуальні рішення, повинен бути баланс необхідності прийняття такого рішення та дотримання прав людини та журналіста. В даному випадку, мені здається, такий баланс просто не дотримано. Перекіс такий, що можна дійсно сумніватися в тому, що це рішення об'єктивне і справді не є втручанням в роботу журналіста", - заявив Ситник.
Керівник НАБУ додав, що тиск на нього здійснювався ще з початку роботи бюро.
"Сказати, що це якась нова форма тиску – не скажу", - зазначив він.
Говорячи про зазначену справу Ситник підкреслив, що якби були "реальні підстави притягати до відповідальності когось із детективів або керівництва НАБУ, це давно було б зроблено".
"НАБУ настільки всіх дістало, що їм необхідно зараз зробити щось зі мною особисто, з НАБУ", - підсумував керівник антикорупційного бюро.
Як повідомлялося, Генпрокуратура зареєструвала кримінальне провадження стосовно директора НАБУ Артема Ситника через ймовірне розголошення даних слідства на підставі опублікованого в інтернеті аудіозапису, де людина з голосом, схожим на Ситника, розповідає журналістам деталі розслідування незаконного збагачення екс-прокурора АТО Костянтина Кулика.
15 листопада минулого року член парламентської фракції "Народного фронту" Антон Геращенко продемонстрував цей запис членам антикорупційного комітету Верховної Ради і закликав ГПУ відкрити кримінальну справу. Незадовго до цього детективи НАБУ в рамках "справи про рюкзаки" затримали Олександра Авакова – сина голови МВС Арсена Авакова, радником якого був Геращенко.
Нагадаємо, 27 серпня Печерський суд надав слідчому ГПУ доступ до телефонних розмов, матеріалів SMS-листування, речей і документів головного редактора проекту "Схеми" Наталії Седлецької за період з 19 липня 2016 року по 16 листопада 2017 року.
Редакція "Радіо Свобода", журналістські й антикорупційні організації висловили обурення у зв'язку з діями суду і прокуратури. Адвокати "Радіо Свобода" готують скарги на суддю В'ячеслава Підпалого і слідчого ГПУ Руслана Іжука. Сама Седлецька назвала рішення Печерського суду тиском і втручанням в особисте життя. Журналістка не виключила, що за нею незаконно стежили правоохоронці, і тепер намагатимуться легалізувати раніше отриману інформацію.
У ГПУ пояснили, що рішення суду не стосується змісту розмов, і запевнили, що про прослуховування журналістки не йдеться.