Північно-Кавказький суд у Ростові-на-Дону виніс вирок першій групі сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір", повідомило Громадське об'єднання "Кримська солідарність" у Facebook. Всіх п'ятьох кримських татар визнали винними нібито в організації або участі в діяльності терористичноії організації та присудили їм від 12 до 17 років у колонії суворого режиму.
"Сьогодні, 18 червня 2019 року, відбулося заключне судове засідання щодо фігурантів першої сімферопольської групи по "справі Хізб ут-Тахрір". Справу розглядав Північно-Кавказький окружний військовий суд р. Ростов-на-Дону", - повідомили в "Кримській солідарності".
Ростовський суд засудив:
Теймура Абдуллаєва до 17 років колонії суворого режиму;
Узеіра Абдуллаєва до 13 років колонії суворого режиму;
Айдера Саледінова до 12 годамколонии суворого режиму;
Рустема Ісмаїлова до 14 годамколонии суворого режиму;
Еміля Джемаденова до 12 годамколонии суворого режиму.
"Сьогодні ці терміни отримали не тільки наші співвітчизники, але і весь кримськотатарський народ", - зазначили у "Кримській солідарності".
Нагадаємо, Російські силовики провели обшуки в будинках Абдуллаєвих, Саледінова, Ісмаїлова, і Джемаденова восени 2016 року. Усіх п'ятьох затримали, звинувативши у причетності до організації "Хізб ут-Тахрір". Її члени виступають за об'єднання всіх мусульманських країн в єдиний ісламський халіфат, але заперечують насильницькі способи досягнення цієї мети. У Росії "Хізб ут-Тахрір" визнана "терористичною організацією".
Політично мотивовану "справу Хізб ут-Тахрір" неодноразово засуджували міжнародні правозахисні організації, представницькі органи кримських татар і Міністерство закордонних справ України. Однак Росія продовжує переслідувати її фігурантів за нібито "тероризм і екстремізм".
Зазначимо, що Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року ГА ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".
Вона стала третьою ініційованою Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій.
Докладніше про ситуацію на півострові читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".