Швеція та Україна обмінялися досвідом у сфері протидії торгівлі людьми

Поділитися
Швеція та Україна обмінялися досвідом у сфері протидії торгівлі людьми Цей вид злочинів дуже поширений © vokrugsveta.ru
Торгівля людьми і рабство - аж ніяк не середньовічна, а сучасна форма насильства.

Торгівля людьми - досить актуальний вид злочинів у сучасному суспільстві. Протягом року Нацполіція України розкрила 189 злочинів у сфері торгівлі людьми. У 159 випадках особи, які їх скоїли, були встановлені.

12 червня відбулася дискусія "Досвід Швеції з питань протидії торгівлі людьми та сексуальної експлуатації" за сприяння комітету ВРУ з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, у якій взяли участь заступник міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук, начальник Департаменту по боротьбі зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми (ДБЗПТЛ) Національної поліції України Артем Крищенко, Надзвичайний і Повноважний посол Королівства Швеція в Україні Мартін Хаґстрьом і Посол Королівства Швеції з особливих доручень у сфері боротьби з торгівлею людьми Пер-Андерс Сунессон, а також представники організацій і відомств, які займаються протидією торгівлі людьми.

Про це повідомила прес-служба Національної поліції.

Гості зі Швеції розповіли про основні принципи функціонування шведської моделі протидії сексуальній експлуатації. Вони зосередили увагу на позиції Швеції, нетерпимості до будь-яких форм легалізації та декриміналізації сутенерства. Спікери також представили шведську національну стратегію боротьби з насильством. Вони підкреслили, що згідно з нею проституція та торгівля людьми в сексуальних цілях є формою насильства. Шведські гості послухали про те, як борються з торгівлею людьми в Україні.

Українські поліцейські підрозділи по боротьбі з торгівлею людьми в нинішньому році зареєстрували 189 кримінальних правопорушень за статтею 149 (Торгівля людьми) Кримінального кодексу України. З них 91 випадок - трудова експлуатація, 69 - сексуальна експлуатація, 25 фактів втягнення у злочинну діяльність, а також по 2 факти торгівлі дітьми та сурогатного материнства.

Досудове розслідування завершено в 94 кримінальних провадженнях цієї сфери. Також на сьогоднішній день вже 205 громадянам надано статус потерпілих у кримінальних процесах. Серед них 123 - чоловіки, 78 років - жінки, 2 неповнолітніх та 2 малолітніх.

Крім того, за п'ять місяців 2019 поліцейські викрили 16 організованих груп, що діяли в сфері торгівлі людьми. Щодо 15 співучасників цих угруповань поки обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

У Глобальному індексі рабства Україна займає 49-у сходинку в рейтингу країн, де процвітає сучасне рабствласництво. За даними організації, в Україні 286 тисяч осіб проживають в рабських умовах, або 6,41 на 1000 осіб. Серед країн Європи та Центральної Азії перше місце займає Туркменістан, Білорусь - на другому місці. Україна опинилася на восьмому, а Росія - на 11. Згідно з даними таблиці по регіонах світу, абсолютна кількість жертв цього явища в Україні становить 301 тисячу. При цьому наголошується, що реакція уряду на ситуацію є середньою по всіх досліджуваних країнах.

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі