"Введення правового режиму воєнного стану позначилося і на обстановці на передовій. Передусім через страх, що українські воїни підуть у наступ, противник, на деяких напрямках, збільшив кількість обстрілів", - йдеться у повідомленні.
За словами бійців Об'єднаних сил, терористи регулярно вдаються до провокацій та застосовують для обстрілів заборонені Мінськими домовленостями міномети, великокаліберні кулемети "Утес" та гранатомети – станкові ("сапоги") та ручні протитанкові (РПГ). Терористи традиційно не дотримуються режиму "тиші" та посилюють вогневу активність у темну пору доби.
"Двічі (за ніч – ред.) виходила ДРГ, перша група була помічена у двох кілометрах (від позицій ОС – ред.) і друга група була помічена в тому самому напряму близько трьох кілометрів", - розповідають військові.
Нещодавно в окупантів завершилася "ротація", тож новоприбулі бойовики у той самий день вдалися до мінометного обстрілу укріплень українських військових. Також бандформування збільшили кількість та укомплектованість нарядів, до яких залучають більшу кількість терористів, ніж зазвичай, окупаційні війська переведені в режим повної бойової готовності.
Нагадаємо, 22 серпня учасники Тристоронньої контактної групи погодили безстрокове припинення вогню в Донбасі з 29 серпня. "Шкільне перемир'я" стало 16-м від початку війни на сході України. Усі перемир'я, які передували йому, систематично порушувалися бойовиками, у більшості випадків - у перший же день.
30 квітня, президент Петро Порошенко оголосив про офіційне завершення антитерористичної операції на сході України та початок Операції об'єднаних сил. 16 березня президент призначив генерал-лейтенанта Сергія Наєва командувачем Об'єднаних сил.
Докладніше про перспективи врегулювання ситуації в Донбасі читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна в Донбасі: як примусити Путіна до миру" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".