Перша партія вакцини від Sinovac Biotech складе 700 тисяч доз і буде поставлена в Україну протягом 30 днів після її офіційної реєстрації
Вакцину безкоштовно отримають лікарі, а також люди з групи ризику відповідно до національного плану вакцинації, написав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в своєму Telegram-каналі.
"МОЗ на виконання доручення Президента України Володимира Зеленського уклало контракт про постачання вакцини компанії Sinovac Biotech. Перша партія вакцини складе 700 000 доз і буде поставлена в Україну протягом 30 днів після її офіційної реєстрації. Вакцину отримають безкоштовно лікарі і люди з групи ризику відповідно до національного плану вакцинації ", - написав Шмигаль.
Уряд і Офіс президента активно ведуть переговори з керівництвом держав і міжнародними фінансовими партнерами із закупівлі додаткових доз вакцини в найкоротші терміни.
МОЗ уклав контракт про постачання в Україну вакцини виробництва компанії Sinovac Biotech від COVID-19 обсягом 1,9 млн доз за ціною 504 грн за дозу. Sinovac Biotech є найбільшою китайською компанією з виробництва вакцин.
Sinovac Biotech (CoronaVac) є інактивованою вакциною, яка випускається в шприці і зберігається при температурі від 2 - 8 градусів тепла за Цельсієм. Проведені клінічні випробування в різних країнах, за результатами проміжних даних, показали ефективність препарату до 97%.
В Україні планується створення спеціального центру тривалого зберігання вакцин від COVID-19 в наднизьких температурах, повідомив глава комітету здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Верховної Ради Михайло Радуцький.
Холодильник об'ємом 1000 літрів (розрахунково, вміщує 250 тисяч доз) вже знаходиться в Україні.
Також Міністерство охорони здоров'я затвердило медико-технічні вимоги до вакцини проти COVID-19, відповідний наказ опублікований на сайті відомства.
Згідно з вимогами, термін придатності вакцини на момент поставки повинен бути не менше 70% від загального терміну придатності.
На момент поставки вакцина повинна бути зареєстрована в Україні, мати перекваліфікацію ВООЗ, і/або зареєстрованої в США, Великобританії, Швейцарської конфедерації, Японії, Австралії, Канаді та ряді інших країн або централізованої процедурою компетентним органом ЄС.
Також потрібна наявність сертифікату на українській та англійській мовах, а також документ, що підтверджує можливість забезпечення холодового ланцюга при транспортуванні і зберіганні вакцини.