"Далі рухатимемося методом пулінгу - об'єднання 4-5 тестів одночасно в одній пробірці, а якщо пробірка показує позитивний результат, тоді ці п'ять тестів розглядатимуться індивідуально", - пояснив прем'єр.
За нинішнього рівня лабораторного обладнання, кількість щоденних тестувань українців можна буде збільшити в чотири-п'ять разів, вважає Шмигаль. Він також акцентував на тому, що зараз проблем з тестами в Україні немає.
"При зростанні тестувань кількість хворих залишається стабільною, а кількість видужалих або близькою до кількості хворих, або перевищує. Ми чекаємо того часу, коли ми пройдемо криву пік і почнемо знижуватися. Тоді буде повноцінний вихід з карантинного режиму. З такою пандемією світ не стикався, тому ми постійно перебуваємо в стресовому експерименті", - додав Шмигаль.
За його словами, вихід з карантину буде таким самим "плавним" і поступовим, як і вхід у нього, оскільки епідемія нікуди не поділася.
Так, цього місяця Україна перейшла на адаптивну модель карантину: ухвалювати рішення про посилення або пом'якшення обмежень буде місцева влада, з огляду на епідситуацію в регіоні.
Нагадаємо, 19 травня набрав сили закон, що передбачає масове тестування українців на коронавірус.
Тестування буде обов'язковим для: людей із підозрою на коронавірус, контактних осіб, медиків, поліцейських і нацгвардійців. А також для тих, хто допомагає в проведенні заходів, спрямованих на боротьбу з поширенням інфекції.
Крім того, Україна планує перейти на ІФА-тестування. За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, тестування може початися вже найближчим часом.А за словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, Україна може робити їх до мільйона на добу.