Шкарлет має намір трансформувати ЗНО в тест, «схожий на IQ для вступників»

Поділитися
Шкарлет має намір трансформувати ЗНО в тест, «схожий на IQ для вступників»
Чиновник запевняє, що зміни у вступній кампанії «покликані зрівняти всіх вступників у своїх можливостях»

Новопризначений міністр освіти України Сергій Шкарлет планує реформувати зовнішнє незалежне оцінювання в Україні.

Про свої наміри він заявив в інтерв'ю проросійському виданню «Страна».

На думку Шкарлета, альтернативним варіантом може стати введення тестів схожих на визначення IQ вступників.

"У нас вже є напрацювання по трансформації ЗНО. Його, звичайно, варто залишити, але в специфічній формі. Наприклад, у вигляді тесту на визначення здатності до навчання - як варіант для людей, у яких є страховий стаж. Для тих, хто вступає на бюджет, ЗНО потрібно точно. А ті, хто планують навчатися на платній основі, можуть складати ЗНО у вигляді тесту на здатність до навчання. Дуже умовно, це як тест на IQ. у багатьох країнах така практика вже є, наприклад, в США, Ізраїлі, Японії", - зазначив чиновник.

За словами Шарлета, він завжди підтримував проведення ЗНО в Україні, однак зниження кількості вступників з кожним роком потребує змін.

"ЗНО - інструмент антикорупційної політики при вступі до вищого навчального закладу. Але воно було введено, коли ліцензійних місць у вишах було значно менше, ніж бажаючих вчитися. Сьогодні картина протилежна: ліцензійних місць в Україні близько 1 млн, а бажаючих до вступу - 300 тисяч ", - пояснює Шкарлет.

Чиновник запевняє, що зміни у вступній кампанії «покликані зрівняти всіх вступників у своїх можливостях». Оскільки, до цього рік закінчення школи не мав значення і все однаково здавали ЗНО. Під час проведення тестування не звертали уваги на те, має людина досвід роботи на цій спеціальності чи ні.

Шкарлет пояснює, що такі нововведення покликані створити власну систему освіти в країні. Вони будуть націлені в першу чергу на що надходять як на майбутніх професіоналів.

"Важливо те, які конкурентні переваги людина отримає після закінчення навчання, для того, щоб йти вперед, показувати свої кваліфікаційні уміння і заявляти про себе як про фахівця високого рівня. Вважаю, що в Україні схожа, але власна модель, можлива", - запевняє він.

Більше інформації про цікаві нюанси вступної кампанії 2021 роки ви знайдете в статті Наталії Радиш «Вступ-2021: майбутні медики вчать математику, а фізика необов'язково навіть для фізиків» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі