Щорічна відпустка: чи можуть працівника в цей період перевести за його заявою на іншу посаду

Поділитися
Щорічна відпустка: чи можуть працівника в цей період перевести за його заявою на іншу посаду © freepik/freepik
Роз'яснення дали у Держпраці.

В Україні трудові відносини між працівником та роботодавцем регулюються відповідним законодавством. Працівник має право на щорічну оплачувану відпустку. Фахівці Південно-східного міжрегіонального управління державної служби з питань праці розповіли, чи можливе переведення працівника на іншу посаду, за його бажанням (заявою), під час перебування працівника у щорічній оплачуваній відпустці.

В Україні з 24 березня 2022 року діє закон № 2136-ІХ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Він визначає особливості трудових відносин працівників підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами, на період дії воєнного стану. Положення закону № 2136, які регулюють трудові відносини інакше, ніж Кодекс законів про працю України (КЗпП), мають пріоритет під час воєнного стану.

У Держпраці зазначили, що пункт 31 постанови Пленуму Верховного Суду України від 6 листопада 1992 року № 9 «Про практику розгляду судами трудових спорів» містить роз’яснення, що переведенням на іншу роботу вважається доручення працівникові роботи, що не відповідає спеціальності, кваліфікації чи посаді, визначеній трудовим договором.

«За загальним правилом для переведення працівника обов’язково потрібна його згода. Лише у виняткових випадках допускається обмежене у часі переведення працівника на роботу, не обумовлену трудовим договором, без його згоди (частина друга ст. 33 КЗпП України)», – пояснили фахівці.

Так, частиною третьою статті 2 закону «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504 працівникам гарантоване право на відпустки визначеної тривалості зі збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги) у випадках, передбачених законом про відпустки.

У Держпраці пояснили, що відповідно до частини першої статті 32 Кодексу законів про працю України переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених у статті 33 КЗпП України, та в інших випадках, передбачених законодавством.

«Трудовим законодавством не встановлено заборони щодо переведення на іншу посаду працівника, який перебуває у відпустці. За вказаних вище обставин буде оптимальним перевести працівника на нову посаду з першого дня після виходу з відпустки. Таке переведення не буде порушенням, адже і до, і після переведення за працівником зберігають робоче місце (посаду)», – резюмували фахівці.

Раніше ми писали, чим відрізняється трудовий договір від трудової угоди.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі