Через повномасштабне військове вторгнення Росії та ракетні удари в Україні пошкоджені деякі об'єкти критичної інфраструктури. Українці змушені готуватися до важкої зими – робити запас продуктів та шукати альтернативні джерела електроенергії та опалення.
Також у деяких містах люди зіткнулися з відключенням централізованого водопостачання. У Центрі громадського здоров'я (ЦГЗ) розповіли, як підготуватися до включення водопостачання.
Відключення води: як до цього підготуватися
Фахівці ЦГЗ дали такі рекомендації:
- Зберігати воду питну потрібно в закритих ємностях. За потреби зробити позначення «Вода для пиття», «Вода для технічних потреб», «Вода для господарських потреб». Необхідно зробити запас води на дві-три доби.
- Необхідно дізнатися графік підвезення питної води, якою мають забезпечити населення органи місцевої влади.
- Набирати питну воду з бюветів, колодязів, шахтних криниць. Воду для пиття та приготування їжі слід кип’ятити не менше 10 хвилин від моменту закипання. Це ефективний метод знезаражування води.
- Набирати воду з водойм можна лише для технічних цілей. Використання води з не перевірених джерел для пиття може підвищити ризик спалахів інфекційних хвороб.
Також у ЦГЗ закликали негайно звертатися по медичну допомогу, якщо у людини з'явилися ознаки інфекційних хвороб (підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, болі в животі, нудота, пронос, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склер очей, висипи на тілі, поява гнійників).
«Не допускайте самолікування тому, що перебіг багатьох інфекційних хвороб змінний і може бути незвичним. Пам’ятайте, що особливо в цей тяжкий для вас час зберегти здоров’я вам і вашим рідним допоможуть дуже прості правила гігієни!», – йдеться у повідомленні.
Що таке «блекаут», до чого слід готуватися цієї зими та на які питання має дати відповідь влада, читайте в матеріалі Миколи Теслі «Блекаут. Владі потрібні план та чесна розмова з громадянами».