Що купувати та як зберігати: «золоті правила» запасів на зиму

Поділитися
Що купувати та як зберігати: «золоті правила» запасів на зиму © freeimages.com
Зима буде складною та краще підготуватися вже зараз.  

Через повномасштабне вторгнення Росії, зима 2022-2023 буде складною і українцям краще бути готовим до всього. Але якщо правильно зробити запаси необхідних продуктів, то вона може пройти легше.

У цьому матеріалі ми зібрали корисні поради щодо продуктів, які необхідно купити вже зараз, та їх правильного зберігання.

Крупи та макаронні вироби

Наявність цих продуктів вдома є обов'язковою. Це допоможе вам у ситуаціях, коли не буде можливості вийти в магазин або будуть проблеми з поставками.

Крупи добре зберігаються протягом тривалого часу та не вимагають особливих умов зберігання. Не беріть усе одразу. Тільки те, що ви та ваші близькі їсте найчастіше. Це може бути гречана крупа, рис, вівсянка, булгур, вермішель тощо. Приділіть особливу увагу крупам, які не вимагають тривалого часу приготування або таким, що їх можна залити водою для повної або часткової готовності.

Каші багаті на клітковину і мікроелементи, тому крім насичення, організм регулярно отримуватиме необхідні речовини. На думку лікарів, у раціоні людини, яка перебуває в екстремальних умовах, обов'язково мають бути присутніми так звані повільні вуглеводи, які можна отримати включивши до раціону каші.

Як зберігати

Крупи потрібно тримати подалі від вологи, щоб уникнути псування. Для цього рекомендується використовувати темні сухі приміщення з температурою повітря до 25°С.

Молоко та молочні продукти

Вони потрібні не лише тим, у кого є діти, а й тим, для кого вони є частиною звичного раціону. Зараз є можливість купити молоко та деякі молочні продукти з тривалим терміном зберігання. Також рекомендується зробити запаси сухого та згущеного молока. На їх основі можна приготувати каші та інші страви. У чому будуть молочні продукти — пляшках, пакетах чи бляшанках не важливо. Головне, щоб вони мали великий термін зберігання.

Як зберігати

Молочні продукти з тривалим терміном придатності слід зберігати в темному прохолодному місці - коморі, коридорі, кімнаті, за умови дотримання температурного режиму.

Овочі та фрукти

Зараз, коли ціни на овочі ще не злетіли, можна зробити запаси тих, що можуть зберігатись довго. Це картопля, цибуля, морква та капуста. З фруктів довго можуть не псуватися яблука, ківі, лимони та апельсини.

Як зберігати

Ідеальне місце для зберігання фруктів та овочів – сухе та прохолодне місце. Вогкість сприятиме виникненню плісняви та псуванню продуктів.

Консервація та сухофрукти

Домашні заготівлі такого плану — чудовий варіант у разі непередбачених ситуацій. Якщо немає можливості зробити їх самостійно, можна купити їх заздалегідь. Робіть вибір залежно від ваших уподобань. Підійдуть і консервовані бобові, і мариновані овочі, і джеми, і фрукти в сиропі.

Відмінний варіант перекусів - сухофрукти. Курага, родзинки, фініки, чорнослив, в'ялена журавлина, вишня, яблука і груші — всі вони не тільки мають приємний смак, але й дуже корисні. Продукти цієї категорії не вимогливі до умов зберігання та довго зберігають свої смакові якості.

Сухофрукти можна додавати у випічку, до каш, йогуртів, щоб урізноманітнити свій раціон, з них можна варити компоти та киселі. По можливості можна запастися горіхами та насінням.

Як зберігати

Консерви не вимагають особливих умов зберігання, але слід тримати їх якнайдалі від батарей та інших джерел тепла. При покупці слідкуйте за терміном придатності. Також звертайте увагу на стан банок – кришки не повинні бути здуті.

Сухофрукти можна зберігати в банках, мішечках або пакетах. Головне, щоб було темно, прохолодно та сухо.

Продукти швидкого приготування

Продукти цієї категорії повинні бути в кожному будинку цієї зими. У разі проблем із газом чи електрикою, вони допоможуть насититися без зайвих складнощів.

Можна придбати солодкі та несолодкі каші, які достатньо залити окропом або гарячим молоком, макарони, пюре та супи швидкого приготування. Зверніть увагу також на сухі сніданки.

Як зберігати

Як і крупи, всі ці продукти не люблять вогкість та прямі сонячні промені. Слідкуйте за терміном придатності та цілістю упаковки.

Хліб

Можна купити достатню кількість борошна та дріжджів, і готувати хліб самостійно, або зробити запас із сухариків, хлібців, крекерів. Другий варіант кращий, тому що не завжди є можливість готувати. Також сухарики та інші снеки можна скласти з собою в тривожну валізку.

Як зберігати

Сухарики та крекери не вимагають особливих умов зберігання і це робить їх ідеальним варіантом для запасів на екстрений випадок.

Солодощі

У стресових ситуаціях дуже важливо, щоб енергетичний тонус організму знаходився на належному рівні. Для цього можна використовувати продукти, багаті на вуглеводи.

Зробіть запас шоколаду, краще з високим вмістом какао, сухого печива, цукерок, згущеного молока . Керуйтеся своїм смаком, але вибирайте лише ті солодощі, які можуть зберігатися довгий час.

Як зберігати

Виконуйте вимоги щодо зберігання продуктів, зазначених на їх упаковках.

М'ясо та риба

Білкові продукти необхідні людині для формування клітин і тканин, а також підтримки роботи імунної системи та обмінних процесів. Можна зробити запас м'яса та риби, якщо у вас є морозильна камера. Але оскільки існує ризик відключення електрики, краще передбачити альтернативні варіанти.

Наприклад, купити або зробити м'ясні та рибні консерви. Не слід купувати про запас ковбаси і сосиски. Також як запас не рекомендується брати солону, копчену і в'ялену рибу. Вона швидко псується, а зайва сіль, яка міститься в цьому продукті, вам ні до чого.

Як зберігати

Як і овочеві консерви. Далеко від джерел тепла і прямих сонячних променів. Стежити за термінами придатності та станом банок.

Також не забудьте поповнити запаси приправ, солі та цукру, чаю та кави, улюблених соусів, рослинного та вершкового масла (яке також можна зберігати в морозилці). Якщо у вас є діти та домашні улюбленці, то варто купити в запас дитяче харчування та корм для тварин.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі