Необхідні взимку: п'ять речей, які варто купити вже зараз

Поділитися
Цієї зими потрібно бути готовими до всього.

Майбутня зима, через повномасштабне вторгнення Росії, викликає закономірні побоювання. Ракетні удари по інфраструктурі можуть стати причиною перебоїв із теплом, водою та електрикою. Щоб трохи убезпечити себе, варто вже зараз придбати техніку, яка допоможе зігрітися, приготувати їжу та не залишитись без світла.

Туристичний пальник

Для кип'ятіння води та приготування їжі можна використовувати туристичний газовий або спиртовий пальник, пише VGorode – Харків. Існують також пальники гасові, бензинові, спиртові і на сухому паливі (парафіні, тирсі). Є навіть мультипаливні — зазвичай вони працюють і на газі, і на гасі.

Газові коштують дешевше і в них набагато менша витрата палива. Якщо у пальника, що працює на бензині та гасі, витрата палива становить 330 грамів на годину, то у газового — витрата 100 грамів на годину.

Ліхтар на батарейках або сонячній батареї

Він знадобиться у разі відключення електрики. Це може бути кемпінговий ліхтар, лобовий або універсальний ручний. Також не варто забувати про свічки та гасові лампи.

Генератор

Цей варіант підійде для мешканців приватних будинків, тому що у багатоквартирних їх використовувати небезпечно. Існує чотири основні типи генераторів, залежно від споживаного палива: дизельні, бензинові, газові та комбіновані.

Паливо для електро-дизель генераторів коштує дешевше і витрачається повільніше, крім того, у таких апаратів більший термін служби. Бензинові працюють тихіше, компактніші, менше важать і дешевше коштують.

Газові генератори можна підключати безпосередньо до магістральних трубопроводів або до газових балонів, вони виділяються найбільшим терміном служби, а газ обходиться дешевше від інших видів палива. Є навіть комбіновані газо-бензинові та газо-дизельні моделі.

На ринку також представлені інверторні генератори, які перетворюють змінний струм на постійний, при цьому вироблення та подачу електрики контролює мікропроцесор. Такі пристрої приваблюють невеликими габаритами та тихою роботою, проте вони дуже чутливі до найменших перепадів напруги та можуть швидко вийти з ладу.

Класифікація генераторів за потужністю

  • До 3 кВт – дозволить запустити 1-2 економічні побутові пристрої, такі як холодильник, ноутбук чи насос для накачування води – підійде для походу, невеликого приватного будинку або екстрених випадків.
  • До 5 кВт допоможе запустити практично будь-яку побутову техніку.
  • До 7 кВт – забезпечить електроенергією весь будинок, має великий обсяг бака, але займає багато місця.

Газовий обігрівач

Як альтернативне джерело опалення можна використовувати газовий обігрівач. Газовий обігрівач є автономною нецентралізованою (на противагу центральному опаленню з котлом) системою опалення. Однак це також варіант виключно для приватних будинків. Газові балони у будинках вище двох поверхів заборонені державними будівельними нормами.

Зарядний пристрій на сонячній батареї

У разі відключення електроенергії зарядний пристрій, що працює на сонячні батареї, допоможе зарядити телефон і не залишитися без зв'язку та доступу до новин. Для цих же цілей краще тримати зарядженими кілька павербанків.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі