5 липня під стінами Верховної Ради і Кабінету міністрів проведуть масштабні акції протесту шахтарі, у яких основна вимога - негайно погасити заборгованість по зарплатні, у вівторок, 3 липня, повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, повідомляє Еспресо.
В акції візьмуть участь гірники Селідоввугілля, Волиньвугілля, Лисичанськвугілля та інших об'єднань.
"Я сьогодні з колегами профспілки був на зустрічі міністра енергетики Ігоря Насалика, і ми бачимо безвідповідальну поведінку міністра. Два тижні тому він говорив нам, що домовився з Президентом, і законопроект №8362 буде проголосований, а він навіть на бюджетному комітеті не розглядався. Тепер він вже не так оптимістично говорить, що вже на 90% упевнений, що в четвер цей законопроект буде проголосований і він нібито з кимось домовився. А чи потрібен нам такий міністр, якщо він обсівся "наглядачами", а заборгованість по зарплатні перевищила 1 млрд гривень?" – заявив Волинець, пояснюючи причини тотальної недовіри до Міненерговугілля з боку профспілок і шахтарських колективів.
Міністерство відверто займається бездіяльністю у кризовій ситуації, а міністр Ігор Насалик тільки роздає обіцянки, але не виконує їх; саме ці причини спонукали шахтарів до того, що вони страйкують в регіонах і масово йдуть зі страйком на Київ.
"Ми будемо вимагати від депутатів прийняття законопроекту, поданого народним депутатом Михайлом Бондарем, який передбачає збільшення бюджетного фінансування вугільної галузі на 2,8 млрд гривень. Це дозволить у якійсь мірі до кінця року провести модернізацію шахт і забезпечити енергетичну безпеку країни, а також виплачувати зарплатню шахтарям до кінця року", – повідомив голова шахтарської профспілки.
За словами Волинця, профспілки збирають ще більше шахтарів, ніж в минулий раз, коли разом з афганцями і чорнобильцями гірники пішли на штурм Верховної Ради. Очікується, що 5 липня в Києві страйкуючі працівники державних шахт приєднаються до акції протесту залізничників.
Нагадаємо, що 19 червня близько двох тисяч представників ветеранських організацій і шахтарі пікетували на площі Конституції біля Верховної Ради з вимогами збереження своїх пільг. Заявки на проведення акцій були завчасно подані до Київської міської державної адміністрації. Вранці учасники акцій перекривали рух у центральній частині Києва.
Потім вони прорвалися ближче до будівлі парламенту, коли знесли огородження. За порядком під Радою стежили близько 500 правоохоронців. Внаслідок бійок постраждали вісім поліцейських і троє цивільних осіб.