Сезон овочів та фруктів: чи будуть вони доступні для українців

Поділитися
Сезон овочів та фруктів: чи будуть вони доступні для українців © Getty Images
Експерти спрогнозували, яким він може бути.

У 2022 році частина родючих українських земель опинилася у тимчасовій окупації. Це призвело до суттєвого зменшення врожаїв, проблем із логістикою та подорожчання плодово-ягідної продукції.

Аналітики видання EastFruit розповіли, яким буде цьогорічний літній сезон для споживачів та виробників фруктів та овочів.

Директорка департаменту фреш мережі VARUS Катерина Нічаєва пояснила, що наразі ситуація змінюється, українські фермери пристосовуються та намагаються компенсувати втрати врожаю. Вона зазначила, що відновлюється виробництво на звільнених від російського агресора територіях, ритейл і споживачі сподіваються на поставки херсонських кавунів.

Чи подешевшають ягоди та фрукти

Погодні умови спричинили зміщення сезону ягід. Наприклад, сезон суниці садової (полуниці) розпочався пізніше на 2-3 тижні, відповідно, він буде коротшим, а врожай – на 20-30% меншим за обсягом. Це призведе до зростання вартості ягід.

Критичною може бути й ситуація з кісточковими фруктами.

«Через холодну та дощову весну врожай абрикоса та персика прогнозовано буде значно нижчим за торішній. Очікується суттєвий дефіцит цього товару і як наслідок перехід на імпорт із Греції, Туреччини, Узбекистану та Азербайджану. Ці країни й раніше займали велику нішу на ринку кісточкових фруктів, проте цього року обсяг імпорту зросте ще більше», – йдеться у повідомленні.

Але фермери прогнозують зростання врожаю сливи – приріст обсягу очікується до 20% порівняно з минулим роком. Також багато фермерів планують збільшувати обсяги закладання сливи в камери, що дасть змогу продовжити сезон цього фрукта.

Українські господарства не роблять ставку на вирощування винограду через високу конкуренцію з Молдовою. Тому цього сезону на ринку буде переважно молдавський, грецький, македонський і турецький виноград.

Але українські постачальники яблука зараз навпаки переорієнтовуються на експорт, оскільки українські яблука дуже добре зарекомендували себе на міжнародному ринку. По-друге, експортна ціна вища, ніж на внутрішньому ринку.

Чи будуть херсонські кавуни

Через істотний дефіцит у торішньому сезоні багато українських фермерів посадили баштанні культури цього року в Одеському регіоні.

Завдяки цьому врожай обіцяє бути набагато вищим, ніж торік, а ціна значно нижчою. Імпортувати баштанні з Греції та Туреччини будуть тільки доти, доки на прилавках з’явиться український урожай. Це також вплине на вартість фруктів – вони коштуватимуть дешевше.

Завдяки героїчним зусиллям українських воїнів, частина території Херсонської області звільнена. Там, де це можливо, фермери висадили овочі та баштанні, тому у 2023 році рітейлери український розраховують на херсонські кавуни.

Раніше експерти пояснили, скільки буде коштувати черешня та полуниця.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі