Сервери з голосами за громадську раду Антикорупційного бюро вилучили — джерело

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Сервери з голосами за громадську раду Антикорупційного бюро вилучили — джерело © samm.kiev.ua
За попередніми підрахунками активістів і журналістів, в Раду громадського контролю Антикорупційного бюро пройшли 15 кандидатів.

Сервери з результатами вилучили відразу після голосування
Сервери з результатами вилучили відразу після голосування

5 червня представники Національного антикорупційного бюро і Держспецзв'язку вилучили сервери з результатами голосування за кандидатів у Раду громадського контролю Антикорупційного бюро.

"Після закінчення голосування прийшли представники НАБУ і Держспецзв'язку і забрали сервери з інформацією. Сказали, що будуть перевіряти результати голосування і, нібито, має місце "накручування" голосів, але який у цьому сенс, якщо всі результати знаходяться у відкритому доступі", - повідомили ZN.UA учасники конкурсу.

За попередніми підрахунками активістів і журналістів, Рада громадського контролю Антикорупційного бюро пройшли 15 кандидатів.

Більшість з них - представники антикорупційних організацій та журналісти-розслідувачі. Всього в голосуванні взяло участь 16685 осіб.

"Ми вибираємо не просто працівників бюро, ми вибираємо громадську раду. Це той орган, який буде представляти громадськість в бюро. Тому, звичайно, ми не хочемо, щоб були якісь питання з приводу обрання цієї ради", - прокоментував ситуацію директор НАБУ Артем Ситник.

За станом на 23-30 вже є інформація від представників Національного антикорупційного бюро, що після перевірки результати, опубліковані на сторінці інтернет-голосування, збігаються з результатами, які зберігаються на серверах.

Нагадаємо, що перше голосування за членів Наглядової ради 26 травня завершилося скандалом. Систему не захистили від "накрутки" голосів, а особистість голосуючого не перевірялася. Після скандалу, який підняли активісти, результати голосування скасували, а голова Антикорупційного бюро Артем Ситник пообіцяв врахувати помилки і провести його вдруге.

Після цього громадскості була запропонована система голосування, яка тестувалася як органами Держзв'язку, так і громадськістю. Вразливостей системи під час тестування виявлено не було.

Читайте також: Антикорупційне бюро: за крок до дедлайну

Основними функціями Ради громадського контролю НАБ є участь у дисциплінарній комісії НАБ, яка бере участь у звільненні недобросовісних працівників бюро. Також представники Ради громадського контролю беруть участь у конкурсних комісіях з відбору працівників бюро.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі