Серед перших звільнених українців четверо військових

Доповнено
Поділитися
Серед перших звільнених українців четверо військових © Офіс президента
Омбудсмен підкреслила, що всі звільнені в безпеці.

Серед перших українців, звільнених з полону бойовиків, четверо військових, повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

"Перших громадян України звільнили. Зокрема, звільнили чотирьох військових, яких довгий час утримували в полоні на тимчасово окупованій частині Донбасу – Сергій Іванчук, Юрій Явтушка, Іван Дєєв, Роман Фурсов", - йдеться в повідомленні.

Денисова зазначила, що всі звільнені перебувають у безпеці на території, підконтрольній української влади.

Іван Дєєв та Сергій Іванчук нагороджені орденами військовослужбовці 8-го полку спецпризначення, вони 5 лютого 2017 року потрапили в полон під час виконання завдання з ведення спеціальної розвідки в певних районах. Іванчук 19 липня 2014 року був нагороджений двома орденами Богдана Хмельницького 3-го і 2-го ступеня за мужність і героїзм при захисті суверенітету і територіальної цілісності України. Дєєв нагороджений орденом "За мужність" 3-го ступеня.

Військовослужбовець 16-го мотопіхотного батальйону 58-ї окремої мотопіхотної бригади Роман Фурсов потрапив у полон в листопаді 2017 року в бою у районі села Кримського Луганській області і деякий час вважався погиблим. Військовослужбовець 14-ї окремої механізованої бригади Юрій Явтушка в травні 2018 року був захоплений ДРГ противника під час висування на передовий спостережний пункт.

Читайте також: Колишніх "беркутівців" привезли на обмін — ЗМІ

29 грудня на КРВВ "Майорське" почався обмін утримуваними особами між Україною та ОРДЛО. Онлан-трансляцію можна подивитися тут.

За даними уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, в рамках обміну планують звільнення 80 українців. Однак число звільнених може змінитися.

23 грудня Тристороння контактна група погодила провести обмін утримуваних осіб за формулою "всіх на всіх" до кінця поточного року. Попередньо про обмін домовилися лідери України, Німеччини, Франції та Росії під час нормандського саміту 9 грудня.

Узгодити обмін ТКГ повинна була під час засідання 18 грудня. Але тоді домовленості з цього питання досягти не вдалося. За словами представниці української гуманітарної підгрупі Валерії Лутковської, всі домовленості тоді зірвалися через представників незаконного формування "ЛНР".

Поділитися
Дивіться спецтему: Обмін "всіх на всіх"
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі