"Переглянув вчорашнє гучне відео стендапу із серії #янелох. Як наслідок: сором за президента та гордість за добровольця. Не пишу про військових, тому що не відчуваю на це морального права, оскільки не був на війні. Хочеться лише сказати їм спасибі за те, що у нас досі є своя країна", - написав Сенцов у своєму Facebook.
Напередодні Володимир Зеленський приїхав до Золотого у межах робочої поїздки в Луганську область. На цій ділянці має розпочатися узгоджене в Мінську розведення сил і засобів, проти нього виступають ветерани та добровольці АТО, які вважають розведення капітуляцією. Вони ж оприлюднили в Facebook відео суперечки голови держави з одним із них.
"Я прийшов тобі сказав, ви зброю відведіть. Ти мені переводиш стрілки. Ти мені взагалі не можеш жодних ультиматумів озвучувати... Послухай, я президент цієї країни. Мені 42-й рік. Я ж не лох якийсь... Я хотів побачити в очах розуміння. А побачив хлопця, який вирішив, що перед ним якийсь лопух стоїть і переводить мене на іншу тему", - сказав Зеленський.
У коментарі "Цензор.НЕТ" доброволець розповів, що його звуть Борис Ганза, він харків'янин і йому 23 роки. Ганза пішов на фронт добровольцем у 18 років, в 2014 році пройшов курс підготовки в батальйоні "Азов" і служив до 2017 року. Брав участь у боях під Іловайськом, Мар'їнкою, Широкіним і Маріуполем.
"Президент запропонував мені послужити в армії... Я пішов на фронт добровольцем у 2014-му і служив до 2017-го...Я звик захищати Україну без наказів і без повісток з військкомату. Золоте – наша земля, ми її повинні зберегти для майбутнього України. Ми залишимося тут", - пояснив він.
Своєю чергою в штабі операції Об'єднаних сил наполягають на тому, що озброєні ветерани та добровольці знаходяться в Золотому незаконно, оскільки не є чинними представниками силових відомств чи Збройних сил України і не уповноважені перебувати та діяти в районі проведення ООС.
Раніше голова МЗС Вадим Пристайко заявив, що погоджене 1жовтня у Мінську розведення сил у Донбасі не почнеться без додержання режиму "тиші". Щоб процес розпочався, необхідно, аби режим припинення вогню зберігався упродовж семи днів, однак бойовики щоденно обстрілюють ділянки розведення у районі Петрівського та Золотого.
У Кремлі вже заявили, що Москва не може гарантувати відведення російсько-терористичних військ від лінії розмежування в Донбасі.
Жителям "сірої зони"президент Володимир Зеленський особисто гарантував безпеку після відведення українських військових на позиції 2016 року. Своєю чергою голова Верховної Ради Дмитро Разумков поклав відповідальність за безпеку мирних мешканців населених пунктів, що залишаться у "сірій зоні", на поліцію і Національну гвардію.
Докладніше про реалізацію плану Зеленського щодо розведення військ в Донбасі та його наслідки читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведенням?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".