"Мене насторожує наша розділеність і агресивність... Відсутність єднання та злість дуже кидаються в очі. Нетерпимість до чужих думок і чужих вчинків. Якщо думка іншої людини в чомусь не збігається з власною, людина моментально стає ворогом, спілкування припиняється. Як ми можемо ворогувати між собою, поки у нас є Путін?", - запитується режисер.
Росія п'ятий рік веде проти України гібридну війну, а в самій країні потрібно продовжувати системні реформи, нагадує Сенцов. І, на його думку, саме навколо цих цілей птрібно об'єднатися.
"У нас реальний уповільнений військовий конфлікт. Проти нас ведуть гібридну війну. Нишком, сильний і жорстокий противник. Цього мало для об'єднання? Давайте хоча б домовимося, що поки Путіна не переможемо, не побудуємо нормальну країну, будемо через дрібниці переступати. Спотикаючись на дрібному, ми великого не вирішимо", - додає він.
Президента країни-агресора колишній політв'язень вважає своїм особистим ворогом.
"У мене є один ворог на землі – це Путін. Я людина не агресивна, не конфліктна, хоча багато хто мене вважає жорстким. Я намагаюся уникати таких речей. Але з Путіним це не працює. Ось він – особисто мій ворог. Він забрав Крим, він окупував Донбас, він зіштовхує нас між собою, він убив 12-13 тис наших співвітчизників... Я хочу побачити, коли він впаде. Хочу побачити, коли дракон здохне. Це все", - резюмував Сенцов.
Співробітники ФСБ затримали Сенцова навесні 2014 року в окупованому Криму. Його конвоювали до Росії, де судили за сфабрикованим обвинуваченням в організації терактів і підпалі офісів партій на півострові. Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону 25 серпня 2015 року виніс Сенцову обвинувальний вирок – 20 років колонії суворого режиму.
Як повідомлялося, 7 вересня відбувся обмін утримуваними особами між Україною і Росією у форматі "35 на 35". РФ повернула до України 24 полонених моряків і 11 політв'язнів: Романа Сущенка, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Володимира Балуха, Станіслава Клиха, Миколу Карпюка, Олексія Сизоновича, Павла Гриба, Едема Бекірова, Євгена Панова й Артура Панова.
Серед тих, кого Україна передала РФ, є як росіяни, так і громадяни України, засуджені за державну зраду, участь у терористичних організаціях і інші злочини. До Москви полетіли, зокрема, головред пропагандистського видання "РИА Новости Украина" Кирило Вишинський і колишній командир роти ППО угруповання "ДНР" Володимир Цемах – ключовий фігурант справи MH17.
Докладніше читайте в спецтемі DT.UA "Повернення бранців Кремля додому", а також у матеріалі Володимира Кравченка "За будь-яку ціну?".