Адвокат Дмитро Дінзе відвідав українського режисера Олега Сенцова в якутській колонії "Білий ведмідь" і розповів уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмили Денісовій про стан його здоров'я.
"Дмитро сьогодні знову був у Олега. Каже, що Олег дуже блідий, мало рухається, майже не встає з ліжка. Лікарі кажуть, що у нього вже відмовляють рецептори. Друга криза (перша була на 26-й день голодування) може відбутися в будь-який момент. Як припускає адвокат, з цього моменту відразу почнуть примусове годування", - повідомила омбудсмен на своенй сторінці у Facebook ввечері в п'ятницю, 22 червня.
Тим часом російська уповноважена з прав людини Тетяна Москалькова, яка 23 червня повинна прибути до Києва, запропонувала Денісовій відкласти зустріч з Сенцовым і спершу разом з нею відвідати арештованого керівника "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського. Українська омбудсмен відхилила цю пропозицію.
"Тетяна Москалькова запропонувала разом з нею відвідати Кирила Вишинського..., а потім Олега Сенцова в Лабитнангі. Оскільки Олег голодує вже 40-й день, я запропонувала спочатку відвідати його", - пояснила Денисова.
"Ми відстоюємо першочергові візити до Олега Сенцова, Романа Сущенка, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка, Володимира Балуха... до всіх наших хлопців!", - додала вона.
У зв'язку з погіршенням стану здоров'я Сенцова вона звернулася до керівництва Федеральної служби виконання покарань з проханням дозволити їй відвідати українського політв'язня.
"Ситуація дуже небезпечна! Тому я звертаюся до директора ФСВП Геннадія Корнієнка з проханням терміново надати мені допуск на відвідування Олега Сенцова", - повідомила Денісова.
Раніше Дінз повідомив Денісовій, що у Сенцова, який голодує 39 днів, почалися проблеми з серцем і нирками. Адвокат уточнив, що Сенцов щодня п'є 3,5 літра води, крім того йому щодня крапельницями вводять 2 літри рідини.
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, яка з 13 червня перебуває в Росії, не може потрапити до Олега Сенцова. Їй уже двічі відмовляли у зустрічі з режисером, зриваючи досягнуті перед цим домовленості.
9 червня президент України Петро Порошенко доручив уповноваженому Верховної Ради з прав людини Людмилі Денісовій відвідати українських політв'язнів у РФ й аннексиваному Криму, а також заручників в ОРДЛО.
Того ж дня Порошенко підняв питання звільнення українських громадян в ході телефонної розмови з президентом РФ Володимиром Путіним. Президенти узгодили відвідування омбудсменами ув'язнених в Україні та Росії.
21 червня відбулася ще одна телефонна розмова між президентами України і Росії, під час якого Порошенко знову закликав Путіна звільнити всіх українських в'язнів як у РФ, так і на окупованій території.
Ще на початку квітня українська сторона висловила готовність обміняти 23 громадян Росії, засуджених за злочини проти територіальної цілісності України на українців, яких незаконно утримують в РФ. Однак російська сторона досі не відреагувала на цю пропозицію.